Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökércsapot mikor nem tesznek?

Gyökércsapot mikor nem tesznek?

Figyelt kérdés
Sajnos csak 20-ra kaptam időpontot fogorvoshoz letört elől a gyökérkezelt fogam majdnem teljesen, többen mondták hogy szerintük erre nem építenek már... gyökércsúcs rezekció is volt már.. :(

márc. 9. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem hogy a gyökércsúccsal mi van (amit rezekáltak) és a koronával mi van (ami letört) az két nagyjából független dolog.


Az, hogy a koronát fel tudják-e építeni, attól függ, hogy az íny csontja alatt vagy fölötte tört. És ha egy kicsit a csontba lóg a törés, még akkor is menhető, csak plusz macera (és plusz pénz, szájsebészeti műtét keretében le lehet szedni egy kicsit a csontból).


Nekem hátsó fogat mentettek meg így, mondta a fogorvos hogy ő húzást javasol, de tulajdonképpen még talán meg lehet menteni, ha feltétlenül azt szeretném. Végül sikerült.

márc. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Remélem tud vele kezdeni valamit már várom a 20-át
márc. 14. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!