Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Azt mondta a fogorvos akinél...

Azt mondta a fogorvos akinél voltam, hogy azért nem tudja betömni a lyukas fogamat, mert az íny alatt lévő fogrész az puhább mint a felette lévő és nem tudja hozzátapasztani a tömőanyagot. Ez igaz? Ilyen létezik?

Figyelt kérdés

márc. 11. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy puhább, hanem ha túlságosan íny alatt van az üreg, akkor izolálhatatlan, magyarul nem lehet semmit sem odarakni, hogy ne szivárogjon nyál, vér. Ilyenkor jöhetnek az olyan megoldások, mint korona hosszabbítás, elektrokauterrel az íny kezelése, akár fogszabályzóval a fog kifele húzása, ha engedi a rendelő profilja ezt, nem mindenki foglalkozik ilyesmivel. Ha pedig csontszélig ér a szuvasodás, akkor menthetetlen mindenképpen.
márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem! Rendben. Nagyon szépen köszönöm a választ! 🙂
márc. 12. 08:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is így jártam
márc. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én úgy jártam hogy nem fúrta meg az orvos a fogamat, csak röntgen alapján azt mondta csontszélig ér és kihúzta . De szerintem még meg lehett volna menteni. Alap lett volna megfúrja nem? és utána dönti el. Nem értem. Úgy megbántam hogy elmentem.
márc. 17. 06:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt rontgen, furta, de mar a leghosszabb furo se ert le tovabb.
márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az orvos kompetenciája eldönteni, hogy mikor indikált röntgen és mikor nem. Ha röntgenen is látványosan csontszélig ér a szuvi, akkor valóban semmilyen mód nincs rá, hogy meg lehessen menteni, sok esetben már az ínyszél alá terjedő szuvasodás sem ellátható. Ezen nincs mit fúrni faragni.

Őszinte leszek: kezd kicsit unalmas lenni már, hogy itt gyakorin mindenki önjelölt fogorvos. Ha csinál röntgent az a baj, mert hogy merészeli röntgen alapján eldönteni, de ha meg nem csinál röntgent, az a baj, hiába egyértemű már a kérdező leírásából is, hogy a problémának vagy nincsen radiológiai jele, tehát tök felesleges sugárzásnak lenne kitéve az illető, vagy csak még egyszer aláhúzná vele az orvos, az amúgy is tök egyértelmű diagnózist. Ez mind orvosi kompetencia. Ha meg nem bízol az orvosodban, akkor el kell menni máshová. De utólag ez a visszafejtegetés, hogy SZERINTED (mert te ki is vagy a szakmában?) mit kellett volna csinálnia: tipikus magyar mentalitás ez a mindenhez IS jobban értés. Egyelőre fogat tömni egyszerűbb, mint azt kihúzni, főleg ha tényleg olyan jó állapotban van, nem tudom elképzelni, hogy valaki egy látványosan könnyedén betömhető fogat inkább kiráncigál egy fejből, ez már önmagában logikai bukfenc, nem beszélve arról, hogy pénzben is jobb a tömés, akár tb alapú rendelőbe megy az ember, akár magán.

márc. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!