Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandóan öklendezek így...

Állandóan öklendezek így nehezen mennek az olyan szájjal elvégzendő alapfeladatok, mint a fogmosás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem, nem a személyes higéniámmal van a baj, mindig megmosom a fogam, a probléma itt hogy nagyon lassan haladok vele. Ráadásul ez nem csak a fogmosásnál probléma, hanem például egy gyógyszer lenyelésénél, vagy akár extrém esetben ha a számba kell vennem egy pillanatra valamit mert a két kezem foglalt. Az történik ugyanis, hogyha bekerül egy olyan anyag a számba amit nem lehet ott elrágni, pláne ha tudom is hogy nem kaja, elkezdek öklendezni. Ha picit az ajkamon belül van, már akkor is. Nagyon hányós vagyok egyébként, ez is közreműködik benne szerintem. Tehát mit tegyek hogy ne öklendezzek?

márc. 20. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Akkor lassan mosol fogat ennyi. Használj amúgy elektromos fogkefét, valami kellemes fogkrémmel aminek íze is van.


Gyógyszer? Törd porrá és rakd vízbe majd idd meg.

márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Átváltottam pár éve elektromos fogkefére, picit jobb vele, de alig érek el vele a hátsó fogakig mert állandóan kiöklendezem. :(
márc. 20. 22:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nem minden gyogyszert lehet porra torni es nem is ajanlatos mindegyiket vizbe tenni. csak mondom
márc. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jól mondod! Ezért nem szoktam. Csak olyan nehéz hogy mindig minden kijön :(
márc. 20. 23:05
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
gyogyszernel gondold azt hogy cukor es nyeld le vizzel. vagy nem tudom. nem lehet hogy ez egy ilyen berogzodes? Fogaszatra peldaul el se tudnal menni.
márc. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

Fogmosáskor van egy módszer, ami elvileg segít leküzdeni a garatreflexet:


[link]


A videóban a 3.módszer. De igazából az első kettőt is kipróbálhatod, lehet a légzős módszer jó lenne akkor, amikor egy pillanatra be kell venned valamit.



Én nehezen nyelek le gyógyszert. Egyszer azt olvastam, hogy először vegyek vizet a számba majd így kapjam be a gyógyszert, hogy már alapból van benne víz és erre igyak rá és nyeljem le. Nekem ez segített!



Ha nagyon hányós vagy, akkor hordhatsz olyan karkötőt, ami azt a pontot stimulálja a csuklódon, ami a hányinger ellen van.


[link]


Most csak belinkeltem egyet, de a neten nagyon sok fajtát találsz. De ha nem akarsz karkötőt hordani, simán te magad is nyomhatod/masszírozhatod azt a pontot:


[link]


Tengeribetegeknek, kismamáknak szokott segíteni.


Én csak hányásfóbiás vagyok, ezért tudok ezekről, de remélem azért sikerült olyat írnom, ami segíteni fog!

ápr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!