Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után egy...

Bölcsességfog műtét után egy héttel erős nyilalló fájdalom az állkapocsban normális?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam varratszedésen. Egy alsó bölcsességfogat szedtek ki, amit sajnos csak databokban lehetett megtenni, tehát a számban feldarabolta és széttörte, aztán kipiszkálta ezeket.

Kb fél órás volt a műtét, már aznap este jól fel is dagadt az arcom, első 24 órában nemngyőztem kapkodni a fájdalomcsillapítókat. Azóta nap közben elviselhetőbb, éjszakára viszont még mindig kell a bogyó. Kisugárzó fájdalmat is érzek és fáj az állkapcsom, ha picit is nagyobbra nyotom a számat (pl. evésnél).

A doki azt mondta, a csontot ért trauma miatt normális, hogy fáj, meg hogy be van még dagadva a csontnál hátul és szájzáram van, és hogy majd apránként javul, nincs nagyobb baj. Röntgent is csinált, azt mondta rendben van minden, lassan gyógyul a műtét helye. Jegeljem, önlögessek Corsodyllel.

Most éjszaka annyira fájt 4 ótával a Flector bevétele után, hogy alig bírtam aludni.

Már abban is kételkedek, hogy kisugároz-e a műtét, vagy a másik fogak közül fáj valamelyik, de erre is mondta a doki, hogy az előbbi, várjunk egy hetet.


Attól szeretnék tapasztalatot, tanácsot kérni, akinek ilyen darabokban kiszedős műtétje volt - ugyanígy volt-e, hogy még egy hét múlva is belenyilallt a csontba, és fájdalomcsillapító kellett? Nektek is alig hatott? Tényleg az állkapocs csont fáj ilyen formában és ennyi ideig? Mennyi idő volt, mire teljesen megszűnt a fájdalom?


márc. 31. 07:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja annyi még, hogy ha kívülről is megnyumkodom az állkapcsom, úgy is fáj, és kitapogatható, hogy duzzadt a "csont" (vagy szövet).
márc. 31. 07:08
 2/8 anonim ***** válasza:

Hogy megnyugodj készíttess másik dokival röntgen képeket, nekem is volt ilyen igen még 10-en éves koromba egy 2 gyökeres fog, ami le volt rohadva az ínnyel egy szintbe, de sosem fájt. Én még aznap tudtam aludni, és utána se volt semmi olyan hogy zavart volna, lelkiismeretesen kipiszkálta az összeset, nehogy begyulladjon.

Most is volt 2 húzásom, az egyik fogam gyökere az amalgán miatt xarrá ért 2 helyen is, és bő hétre vissza mentem mert fájt, és egy pici szilánkot vett ki, de jobban fájt mint a 2 húzás, csak lefútta lidokainnal, az meg olyan is volt.

márc. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi m a másik doki jó ötlet. Ezen gondolkoztam én is, csak mikor hova kihez...

A sajátom szabin van, van ez ahol tegnap voltam szintén magán, de ma meg holnap vsz. ügyeletes jelleggel vannak, tehát ugyanaz a doki lenne akintegnap, ill. ha jól láttam, nincs is másik ott. Van egy harmadik hely, az is éjjel-nappali, ehhez képest 1 hétre adtak időpontot mindig, amikor hívtam őket.

Szóval nem tudom...most bevettem egy fájdalom csillapítót, kérdés mennyire hat, és melyik irányba változik a fájdalom.

Azért éddekel, kinél hogy volt, háthaq valakinazt válaszolja, igenm nekem is 2 hétig gyulladt volt, de utána helyrejött magától... 😭

márc. 31. 13:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét bölcsességfog műtétemnél jött csont is az egyik foggal, fájt utána, de nem ennyire, és ha jól emlékszek a fájdalom nem volt ilyen erős vagy sugárzó jellegű. Nem vagyok fogorvos, de szerintem itt be van gyulladva a húzás helye körül valami és azért fáj ennyire.


Ha pedig tényleg be van gyulladva, akkor azt meg kell oldani mégpedig hamar, vagy kitisztítani sebészileg, vagy megfelelő gyógyszert adni rá (vagy mindkettő), mert mint ahogy te is tapasztaltad, az ilyen jellegű gyulladások k.vára tudnak fájni, ráadásul maguktól nehezen gyógyulnak.


Antibiotikumot kaptál, vagy csak fájdalomcsillapítót?


Én is csak azt tudom mondani, hogy a lehető leghamarabb menj el és nézesd meg magad egy másik orvossal is, ha lehet szájsebésszel. Semmiképp ne várj arra apellálva hogy a doki azt mondta várjunk egy hetet. Ő nem érzi, hogy mennyire fáj.

márc. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4, köszi a választ!

Éjszaka a legrosszabb, most is szinte égett, pedig vettem be fájdalom csillapítót megint.


Kaptam antibiotikumot, Dalacint, ezért nem értem én sem, mert elvileg az mindegyik baktérium okozta problémát orvosol... Meg elvileg kitisztította, és ha mégsem, akkor a kontroll röntgenen ezt látnia kellett volna nem?

De tényleg gyulladt valami, mert a 7-es fognál az ínyen is látszik, hogy meg van dagadva.

Teljesen készen vagyok, ha esetleg vissza nyitják,megint egy vágás, fájdalom, de így sem jó, ahogy most van.

ápr. 1. 09:40
 6/8 anonim ***** válasza:

"az mindegyik baktérium okozta problémát orvosol"


Igen. Ha nem rezisztens rá az adott baktérium.


"Teljesen készen vagyok, ha esetleg vissza nyitják,megint egy vágás, fájdalom, de így sem jó, ahogy most van."


Ezt meg tudom érteni, de valamit csinálni kell vele. Húsvét nem a legszerencsésebb időpont az ilyen jellegű problémákra, de holnap már rendes munkanap lesz, menj el orvoshoz amint tudsz.

ápr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt valami nagy baj van, akár sürgősségi is lehet belőle, várni meg ne várj! sztem benne hagyta a cuccost, mondom nekem csak egy pici kb1-1,5mm-es szilánk maradt benne de fájt és aludni se tudtam azon az oldalt és csak rosszabb lett, az jó azé hogy nem fent volt hanem lent! fent veszélyesebb sokkal az agy miatt.
ápr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül adtam neki még 1 hetet és az alatt valóban javult, de szinte csak az 5-6. napon jelentősen. Utána meg visszamentem a saját dokimhoz, mert úgy volt időpontom eleve. A szájzár is elmúlt, amit eddig ki tudtam tapogatni az állkapocs izület ill. az az melletti csontnál egy keményebb dudor, szuntén elmúlt. Annyi volt/van még, hogy hidegre érzékeny az utolsó fogam, erre azt mondta a dokim, hogy a mütét miatt lejjebb húzódott (vagy húzták?) annál a fognál az íny, ezért a fognyak érzékeny, és ez eltarthat akár több hónapig is, míg visszanövi magát...
ápr. 19. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!