Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínygyulladással házilag...

Fogínygyulladással házilag mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

3 hónapja külföldön vagyok és ezalatt az idő alatt vettem észre, hogy a hátsó fogaknál az ínyem kicsit megdagadt és fogmosáskor vérzik.

Ha nem vérezne észre sem venném, mert fájdalom nincs és mivel hátul van, nehezebben is látom.

Itt nem tudtam fogorvoshoz menni, de gondoltam úgyis megyek nemsoká haza, ott megyek majd a dokimhoz.

Tegnap fel is hívtam, hogy jövő hétre mikor hazaérek legyen időpontom, de kiderült, hogy egész hónapban nem fog dolgozni.

Egy nő vette fel a telefont, de nem az asszisztense, nem tudom ki lehetett a hölgy.

Ő azt a tanácsot adta, hyperol tablettát feloldva öblögessek és ha nem múlik el, akkor ha visszajött az orvosom, kérjek tőle időpontot.

Próbálta már valaki fogínygyulladásra ezt a Hyperol tablettát? Valóban elmúlt tőle? És pontosan hogyan használta?



ápr. 9. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt én nem ismerem, nekem Corsodyl-t ajánlottak erre, meg, hogy fogkefével masszírozgassam az ínyt óvatosan.
ápr. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hyperol fertőtlenítő, tehát épp el is múlhat tőle, de az eredeti értelme az, hogy nem romlik az állapot.

Amúgy gyakrabban való fogmosas, Corsodyl, ahogy már az előttem szóló írta, vagy Zendium is segít.

ápr. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Curasept ADS 350 gél. Nekem fogorvos adta. Ha jól emlékszem, 5 napos kúra.
ápr. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Corsodylt használok jelenleg kb. 2 hete. Nem rosszabbodott az ínyem, de nem is lett jobb.

Lehet kipróbálom a Curaseptet gélt.

Köszönöm a válaszokat!

ápr. 9. 17:18
 5/6 petraa07 ***** válasza:
A Corsodyl szájvizet max csak 2 hétig szabad használni kúrasuerűen! Kell venni akkor a patikában Gingisol gélt vagy ahyperol tablettás megoldást ajánlom. A Corsodyl és ehhez hasonló Clorhexodine-t tartalmazó készítmények hosszú távon használva nem tesz jót.
ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 petraa07 ***** válasza:
*kúraszerűen szabad csak alkalmazni
ápr. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!