Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vissza kérhetem a pénzt ha...

Vissza kérhetem a pénzt ha nem vállt be a fémkerámia körhíd?

Figyelt kérdés

Egy olyan problémám van, hogy nem vagyok megelégedve a felső fogsor fémkerámia körhíddal, mert túl vastag az én számba és esztétikailag sem vagyok vele elégedett. Még nem rakták fel véglegesen csak próbákra kellett menni, és jeleztem is ezt a doktornőnek, de ő csak annyit mondott erre, hogy meg kell szokni. Egy gyerekkori trauma miatt keresztharapás alakult ki nálam és a felső fogsorom is előrébb van kissé. A keresztharapást kijavították és emiatt bal oldalon is vastagabb a fogsor, de elöl is annyira, hogy nehezen megy a beszéd is tőle.

Az lenne a kérdésem, hogy kérhetem-e a doktornőt, hogy cirkon hidat csináljanak inkább? Mivel azt vékonyabbra meg tudják csinálni. Vagy ha nem tudják megoldani akkor vissza kérhetem a pénzt? Mert állítólag annyira nagy a foghiányom, hogy csak fémkerámiával lehet megoldani. Voltam más fogorvosnál is, és ő azt mondta meg lehetne oldani. A pénzt már kifizettem de nem akarom elfogadni ezt a vastag hidat.



ápr. 18. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már elnézést, de nekem kell ordani egy életen keresztül. Miért fogadjak el egy kényelmetlen fogsort? Nem hiszem, hogy a mintát amikor levette ilyesmi fogsort mutatott volna. Olyan az egész mintha nemis fogsor lenne a számba hanem mint a boxolóknak a fogvédő. Csináljon normálisat vagy adja vissza a praxisát!
ápr. 19. 08:45
 3/5 anonim ***** válasza:

"Csináljon normálisat vagy adja vissza a praxisát!"

És ha nem adja vissza a praxisát, akkor mit csinálsz? Első körben próbáld saját magadat a helyeden kezelni és némi méltóságot gyakorolni, mert erről a mondatról az jut eszembe, mikor egy butuska kis parasztember perelni akarta az OTP-t, mert aláírta ugyan, hogy x hónap után több lesz a törlesztő, de ő erre nem emlékszik. Na, ez a mondatod nagyjából pont ugyanennyire nevetséges. Az offenzív viselkedésre offenzív reakciót fogsz kapni. Tudod, amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten. Ha nem vált be valami, akkor azt kultúrált módon is lehet közölni. Ugyan egy fogpótlásnál is él, hogy pénztártól való távozás után nincs reklamáció (és te azzal, hogy átvetted a körhidat, távoztál a pénztártól!), de ha mindezt a problémád normális stílusban adod elő, akkor bizonyosan segíteni fog rajtad az orvos.

Ez nem egzakt tudomány. Ő nem csinálta meg neked cirkonból, mert ő úgy tanulta, úgy tapasztalta, hogy nagyobb fesztávra ez nem való. De lehet egy másik fogorvos meg másként tapasztalta, esetleg nincs is benne tapasztalata annyi, vagy másként gondolkodik a kérdéskörről, pl úgy van vele, hogy 5-8 évig fog lesz ez is, lehet neked ez a fontos, míg a másik hosszabb távon gondolkodik. Annyi szempont van, hogy kár is egyesével mindent ide irkálni. Ha nem vagy elégedett vele, akkor azt jelezd felé, kicsit határozottabban, mert nyilván nem fogatott le az asszisztenssel, hogy a szádba rakja azt a pótlást, amiről most így utólag azt írod, hogy menet közben sem tetszett. Igen, nyilván meg kell szokni, ebben nagyon is igaza van, hiszen egy tartós foghiány helyén most hirtelen van valami. De hogy azért, mert Átlag Jóska kicsit nagyobbnak érzi, már mindjárt adja vissza a praxisát.... ezek nagyon erős szavak. Mellékesen jegyzem meg, hogy épp az ilyen hozzáállásnál szokott a következő történni: vissza mész, előadod ezt a dumát, visszaadja a pénzedet, mert hamarabb szabadul, majd közli, hogy ebbe a rendelőbe többet be sem kell tenned a lábad. Kis szerencsével még aznap értesíti a legkedvesebb kollégáit is, így több más rendelőben is elesel az ellátás lehetőségétől. Szóval nem annyira érdemes egyből offenzívnak lenni, mert sajnos egyelőre az orvosok vannak monopol helyzetben, iszonyat betegmennyiség van, és hidd el, nem vagy te olyan fontos ember, hogy érjen annyit a dolog, hogy küzdjön érted, ha így viselkedsz.

ápr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kiváncsi lennék te hogy kezelnéd a helyzetet miután kifizettél két millió forintot.
ápr. 19. 13:31
 5/5 anonim ***** válasza:

"Kiváncsi lennék te hogy kezelnéd a helyzetet miután kifizettél két millió forintot"


Az fél havi bevételem, járulékos veszteségekkel nem foglalkozom, ha nem lennék elégedett elmennék máshoz és megcsináltatnám hozzáértő egyénnel. Ennyi.

ápr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!