Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozó miatt nem ér...

Fogszabályozó miatt nem ér össze a két fogsorom, így hogy tudok rágni? Mennyi idő amíg változik?

Figyelt kérdés
Feltették az alsó fogsoromra is a fogszabályozót, a felsőn már több mint 2 hónapja fent van. Most viszont egyáltalán nem ér össze a két fogsorom, nem tudok rágni. Melyharapásom van, azon is kell alakítania a fogszabályozónak. Kérdeztem a dokit, hogy ez normális-e, azt mondta igen. Talán a jobb oldalon picit jobban összeérnek, de nem merek csak azon az oldalon rágni, nehogy rosszul alakuljon a rágásom. Meddig lesz ez így?

ápr. 23. 14:22
 1/2 gyulacs2 válasza:
A fogszabályozó a fogaknak a sorba növéséhez segítség, attól nem lesz hosszabb v. rövidebb a fogad. Úgy tudom, anatómiailag az alsó sornak a felső mögé kell mennie normál esetben, ami persze rágáskor módosul, arra valók a szájban a rágóizmok.
ápr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az alsó két-két hármas fogam tetejére kaptam egy plusz kis gumigyűrűt, ott érnek össze a fogaim. Gondolom ez a mélyharapás kezelésére is szolgál. Csak hát nagyon kellemetlen így enni, hogy alig érnek össze a fogaim, a gyomrom sem jó az állandó pépes kajától és nem tudom meddig lesz ez így. Ha valakinek van még tapasztalata, azt szívesen venném.
ápr. 28. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!