Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után mennyi ideig...

Foghúzás után mennyi ideig nem szabad tejterméket fogyasztani?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%
Ma már volt egy ilyen kérdés. De miért ne lehetne? Nekem kimondottan tejet ajánlottak bele áztatott kaláccsal.
2010. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Amíg tart az érzéstelenítő hatása.
2010. okt. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
bocsi,nem láttam!Szóval nekem tegnap húzták a fogam,akkor már ehetek és ihatok tejes dolgokat ezek szerint.Köszönöm
2010. okt. 28. 12:37
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
NEM! 4-5 napig NE fogyassz semmiféle tejterméket. Elvileg a dokinak mondani kellett volna..., de a tejben található baktériumok és élő flórák GÁTOLJÁK a seb gyógyulását, szóval kerüld a tejes dolgokat;)
2010. okt. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 BlackSword ***** válasza:
5%
Ez butaság, és tévhit. Nekem egy hónapja húzták ki a bölcseségfogam. Semmiben nem gátolja a gyógyulást a tej. Az első dolog amit megittam egy hatalmas kávé volt fele tejjel. Semmi gondom nem volt vele... Ez is csak egy közkedvelt tévhit.
2010. nov. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Valószínüleg ezért tanítják az orvosin, és ezért mondják el az orvosok, és szájsebészek minden húzás után...

És biztos ők is tévhitben élnek:

[link]

Meg ők is hülyék:

[link]


Hányadik link után hiszed el, hogy nem szabad?

Sajnos te élsz tévhitben...

2010. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 BlackSword ***** válasza:
0%

Nézd én csak leírtam a tapasztalataimat. Az, hogy van akiknél komplikáció lép fel, az csak azt igazolja, hogy az orvostudomány nem egzakt tudomány, és hogy mindenre, amire van valami -mégha elhanyagolható esély is- fel kell készülni.

egyébként egyetemeken tanítják a függőleges falak statikai méretezését is, és mégsem csinálják meg egy-két túlbuzgót kivéve.

2010. nov. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem 100% hogy fertőződik tőle. De azért jobb az ilyesmit elkerülni, ha lehet.
2010. nov. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egy hetet mondtak, ugyanennyit a dohányzásra is hozzátéve, hogy tudom, hogy úgyis fogsz, mert egy dohányos se bírja ki addig, de legalább 2-3 napot ha lehet várj vele, ill. szívj kevesebbet mint egyébként. Tejtermékre is azt mondta, hogy legalább 3 napig ne. Pedig hát foghúzás meg műtét után mikor nehezedre esik rágni is egyből arra gondol az ember, hogy joghurtot meg tejbegrízt kell enni, mert azt nem kell rágni.


Az egy hét azért van, mert biztosra mennek. Ez így szokott lenni majdnem mindenhol a szükségesnél nagyobb óvintézkedéseket szokás tenni pl. a tűzszerészek is kiürítenek egy egész kerületet is egy bomba miatt, mert ha csak 0.00001% esély van rá, hogy valaki megsérül miatta akkor már a biztonság kedvéért megteszik.


Valszeg itt is ezért mondanak egy hetet, mert valószínűleg pár nap után már a páciensek 99%-nak semmi baja se lesz tőle, de nem tudhatod, hogy te vagy-e az az 1%, akinél mégis, a doki se tudhatja.

2011. okt. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dr ravasz róka válasza:
100%
Minimum 2-3 nap, amíg elzáródik, de inkább 4-5 nap. A tejben levő baktériumok súlyos csonthártyagyulladást okozhatnak ami súlyos következményekkel járhat! Sajnos családban is volt tapasztalat vele! NE FOGYASSZATOK TEJTERMÉKET! Továbbá tilos az öblögetés is, amíg a dugó nem alakul szépen ki, de neten hivatalosabb helyen vannak leírások és a dokinak is tájékozatni kell!
2022. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!