Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet szhar szagú a...

Mitől lehet szhar szagú a leheletem?

Figyelt kérdés
Munkahelyemen is felhívták rá a figyelmemet, hogy nagyon erősen kellemetlen latrina szagú a leheletem. Mi okozhatja és mit tehetnék ellene?

máj. 18. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsore menj el fogorvoshoz.

Masodjara kezdj reggel es este is fogat mosni es a listerine vilagos kek szajvizet hasznalni...az a fokhagymara is jo hatha a shart is elfedi.

Menj ful orr gegeszetre, hogyha van meg madnulad megnezzek nem azzal van e a gond.

Ha egyik doki se talal semmit, akkor bizony gasztroenterológus kovetkezik mert lehet rosszul zar agyomorszajad es refluxszeru valamid van.


Addig is mig ezeket vegigzongorazod mast nem tehetsz csak ahogy eszel utana mesz fogat mosol, szajvizzel oblitesz. Iszol cukrosat vagy foleg tejeset mesz utana fogat mosol szajvizezzel. Ugyanis leginkabb a rothado feherje es acukrokat eloszeretettel zabalo bacik okoznak sz.r szagot a szájunkba.


Ja es csak a szajviz nem eleg (ferjecskem is sz..szagu lehelettel kuzd es ha csak szajvizezik akkor igazabom sharsaguszajviz illata lesz a szajanak (neki rohad az egyik foga...)

máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet.


Lehet fogprobléma.


Az is előfordulhat, hogy a fogaiddal minden rendben, de ínygyulladásod van. Irtó büdös tud az is lenni. Lehetséges, hogy a nyelved egy merő lepedék, sokan nem tisztítják.


Aztán meglehet, hogy nem is a szájüregben van a probléma, hanem nem zár a gyomrod.


Mivel több lehetséges oka is lehet, első körben keress fel egy fogorvost (pláne, hogy már szóltak miatta), ha szájüregi probléma lesz, meg fogja találni. Ha nem, akkor kérheted, hogy segítsen továbbirányítani a megfelelő orvoshoz.

máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 Szia, köszönöm a választ!

Igazából én leginkább a rohadó fogra tippelek, mert voltam pár éve fogorvosnál (körzetisnél) aki elküldött fog panoráma röntgenre (egy másik városba kellett átutaznom, mert nálunk nincsen, na mindegy...) Szóval megtörtént a röntgen és ahogy a doki megnézte átmentek egy másik szobába és hallottam, hogy mondta az asszisztens csajnak, hogy "hú bazmeg, ennek a felső hatos gyökere teljesen szét van rohadva és ide járattuk 3 évig azt nem vettük észre? ez kemény" Utána elmentem egy másik fogdokihoz, magánba ő rögtön 3 fogam azonnali kihúzását javasolta, ebből kettőt csak szájsebészetileg lehetséges, azt meg ő nem tudta elvégezni, mert nincs oylan szakvizsgája, így abba maradt a dolog..

máj. 18. 17:36
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Ez inkább reflux betegsegnek tűnik elmondásod alapján.
máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Most irja le, hogy röntgenen látszik, hogy x db foga menthetetlen és valaki refluxra hivatkozik? OP, kérlek foglalj időpontot egy szájsebészeten, kérd ki a leleteidet a fogorvosodtól, vagy kérd meg őket, hogy irányitsanak tovább. Nagyon súlyos bajok lehetnek abból, hogy ez a helyzet igy marad. Baktériumok termelődnek, ettől vagy büdös, azok már benne vannak a véráramodban, a szived is rámehet.
máj. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Senior Séf ***** válasza:
49%
Nyitott gyomorszáj.
máj. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

#1 tökéletesen összefoglalta!!!

Még annyi, hogy vegyél cukormentes jó mentolos rágót vagy cukrot, amit tudsz fogmosások közt is rágni. Az is segít a kellemetlen szagon.

Abszolút van kiút! Csak a vizsgálatokat végig kell járni.

máj. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a fogaiddal lesz a gond. Menj fogorvoshoz.
máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Fogorvos!!!!!!!!!
máj. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
36%
Mmost a hatost miért pontoztátok le?
máj. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!