Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után nektek meddig fájt a helye?

Figyelt kérdés

Most van két hete hogy kiműtötték a bal alsó bölcsességfogamat. Sajnos teljesen az íny alatt volt elfeküdve, végigvágták ínyemet, a fogat is 3 részre kellett vágni és kicsit az állkapcsomat is vésték, majd összevarták felszívódóval. Nem éreztem semmit, csak recsegést, ropogást, az egész kb 20-25 perc volt.

Első két nap lázam is volt, minden undi cucc szivárgott belőle 4-5 napig, úgy 10 napig Cataflam dolo (nem a vényköteles) éltem, napi 3-4-et vettem be, most pár napja már jobban bírom, csak este veszek be 1-1et max, máskülönben hajnalban felkelek, hogy fáj.

Magánorvosnál csináltattam, gyerekkori jó barátom, nagyon precíz fogorvos és szájsebész, de nem adott antibiotikumot, mert a sebbe varrt azt hiszem egy fokozatosan oldódó gyógyszert és nem volt begyulladva a seb környéke utólag sem. Azt mondta felesleges tömni antibiotikummal, nem sokat segít és nagy baj, hogy manapság már mindenre azt adnak. Én hiszek neki, de nem tudom mennyire normális, hogy azért még most is egész nap sajog, van egy minimális szájzáram is, de nem vérzik, nem szivárog, egy kis ponton mintha lenne egy kis duzzanat, ott érzékenyebb is. Megnézte egy hét után, azt mondta szépen gyógyul, de sajnos az ilyen műtétek akár 2-4 hétig is panaszosak lehetnek, figyeljek a foylamatos, de óvatos tisztításra.

Nektek meddig fájt, mikor műlik már el? :D



máj. 22. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Nekem egy ilyen vésős bölcsességfog kivétel után 4 hét volt a gyógyulás. Abból a szájzár volt majdnem 2.
máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
Antibioticumot nem adott? Olyat kaptam 3 szemet ( napi 1-1), mint a lórúgás. Semmi láz, fájdalom, duzzanat. Menj vissza feltétlenül, mielőtt durva csonthártyagyulladást kapnál.
máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2-es

Voltam már egy hét után, akkor is azt mondta, hogy nem indokolt az antibiotikum, mert nincs bakteriális gyulladás a sebnél.

máj. 22. 15:32
 4/4 Duke81 ***** válasza:

Nekem mákom volt. 1 perc se volt és már kint volt a fog, semeddig sem fájt utána.

Viszont egy hónapja volt egy törött fog húzása szajsebészetileg. Azt egy órán át véste, feszegette mire darabokban kijött és kb 1 hónap volt mire teljesen elmúlt utána a fájdalom.

máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!