Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen a jó fogkefe?

Milyen a jó fogkefe?

Figyelt kérdés
2007. máj. 25. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Válasszunk kisfejű fogkefét, mert a hátsó fogakhoz könnyebben hozzáférünk vele. Legyen ritka csomózású, lekerekített műanyag sörtékkel, kényelmes fogású, csúszásmentes nyéllel. Lehetőleg legyen két fogkefénk, amiket felváltva használunk, így elég idő van arra, hogy a fogkefe sörtéi kiszáradjanak. Száraz fogkefével elkezdett fogmosás hatékonyabb és elkerülhetjük, hogy az állandóan nedves fogkefe sörtéi között a baktériumok gyorsan elszaporodjanak. Ne feledjük, hogy egy fogkefét nem egész életre vásárolunk, gyakran kell cserélni, átlagosan háromhavonta. Élettartama függ a sörte keménységétől és a fogmosási szokásainktól, de egy biztos, elhasználódott szerteszét álló sörtéjű fogkefével nem lehet hatékonyan a fogakat tisztítani. Persze semmit nem ér a legmodernebb fogkefe sem, ha rossz a fogmosási technikánk.
2007. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
nekem egy oralB vibráló fogkefém volt 4 hónapon át, mert le volt árazva, és gyakorlatilag semmi hibát nem talált a sulis fogdoki viziten a fogorvos, pedig eddig mindig találtak fogkövet a fogaimon, perig nem tesco-s fogkefékat használtam előtte. Szerintem a vrirácós rezonáló fogkefe a tuti :)
2008. aug. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!