Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit kellene tennem? Bölcsesség...

Mit kellene tennem? Bölcsességfog probléma

Figyelt kérdés
Volt fogvszabályzóm,a fogaim szépek,viszont kezdenek elől tolódni alul és felül is a bölcsesség fogam miatt.Kiműtessem,vagy kikellene huzatni alul és felül és az utolsó fogakat hogy férjen a bölcsességfog?nem értek hozzá..hogy tudnám olcsón meguszni?diák vagyok..
2011. jan. 2. 18:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nekem is kiszedték a két alsót, de volt társadalombiztosításom, így nem került semmibe.Amíg kiszedik az kellemetlen, de utána 2 óránként szedtem Cataflamot, annyira fájt.
2011. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
akkor ilyenkor nem a bölcsességfogat szedik?jézus én bele fogok halni...nekem akkor 4 et kellene..
2011. jan. 2. 19:11
 3/11 gyuribacsika ***** válasza:
Hát a legegyszerűbb módja, hogy a bölcsesség fogaidat szedik ki.Mert gondolj bele ha másikat húznának ki és a helyére kellene ,,behúzatni" fogszabályozással a bölcsességfogat az jóval komplikáltabb lenne.De ha már torlódást okozott, akkor fogszabályozás így is lehet hogy kell, ha újra szép fogsort akarsz.
2011. jan. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A gond,hogy a bölcsességfogam még nincs kinőve...de már most torlódik az egész.
2011. jan. 2. 19:47
 5/11 anonim válasza:
sajnos az, hogy nem nőtt ki a bölcsességfogad, nem probléma, felvágják az ínyedet és onnan szedik ki, nekem is ezt csinálták. nem kellemes, de nem akarlak beparáztatni, túléltem én is..
2011. jan. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nekem mind a négyet ki kellene...uh nagyon félek :S
2011. jan. 2. 20:53
 7/11 anonim válasza:
Sok embernek, akiknek egyet ki kell, annak mindegyiket. Nekem is...A többit vizsgaidőszak után fogom kiszedetni
2011. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
egyszerre nem szedik?menni kell előtte rötgenre?
2011. jan. 2. 21:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem ide-oda küldözgettem SZTK-ban, mert valami miatt az egyik oldalon az ínyemen egy hatalmas dudor van. 3 orvos is megvizsgált, 3-féle diagnózist kaptam, elküldtek röntgenre. Ott megállapították, hogy fekszik 2 bölcsességfogam is az ínyemben. (nem nőtt ki akkor még egy sem) Mivel nyomta a fogsorom, elől kissé kiállnak a fogaim, alul hátul pedig kicsit romlott a fogam.


Lényeg a lényeg, elmentem magánorvoshoz, piszok drága volt, de két fogam kiszedte. Miután az érzéstelenítő hatása elmúlt (már otthon voltam) nagyon rosszul lettem, de kb 2 óra alvás után már nagyon jól éreztem magam. Nem fájt a helye sem ott, ahol kiszedte, nem feszült. A varratszedést sem éreztem.

A magánorvos nagyon sokért csinálja, de szerintem jobban jársz, ha oda mész. Nem vicc, 2 ismerős úgy megszenvedte az ingyenes műtétet, hogy arra egy életre emlékezni fognak.


Nekem egyébként mind a 4-et ki akarta szedni az orvos, amikor elmentem a műtétre, de úgy készültünk 2 lesz, és annyi pénzt spóroltunk csak össze akkora, hogy azt fedezze. Szóval gondolom mind a 4 kiszedhető egyszerre, de készülj fel sok vér ki fog jönni, még a varrás után is. Szerintem célszerű egyszerre csak 2-t kiszedni. Egyrészt olcsóbb, másrészt ha komplikált a műtét az egyik oldalon, és ott kezdi, kimegy az érzéstelenítő a másik oldaladból, és szerintem az újabb adagért már fizetni kell. De ez nem tuti. És ha gyógyulsz, és enni akarsz legalább az egyik oldaladon tudj rágni: ez a fő indok. Te döntesz végülis.

2011. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gyuribacsika ***** válasza:
Az utolsó válaszoló megtudná mondani pontosan a 2 bölcsességfog kiszedése mennyibe került annál az orvosnál?
2011. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!