Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bal felső bölcsességfog húzás...

Bal felső bölcsességfog húzás utáni gyógyulási idő? Mivel lehet segíteni a gyógyulási időt?

Figyelt kérdés
Nem írt fel antibiotikumot,csak annyit mondott h ne egyek igyak tejes dolgokat.Be van dagadva és fáj is a helye.
2011. jan. 14. 15:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tegnap húzták:S
2011. jan. 14. 15:55
 2/11 anonim ***** válasza:
Seb fájdalom az lehet, de ha kívülről van megdagadva az arcod, jegelni kell. Vegyél elő a mélyhűtőből, egy zacskó zöldborsót, vagy egy 1/2 l.-es tejet, és azt tedd az arcodra. Ne öblögess semmivel!!!
2011. jan. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha van otthon biotron lámpád, nagyon gyorsan felgyorsitja a gyógyulási folyamatot.

Lézerrel lehet még a sebet összehúzni.

Nekem műtéteknél mindkettő bevált.

2011. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tetris ***** válasza:

Egy nagy seb van most a szádban, aminek először össze kell húzódni, és utána beforrni. Képzeld el, ha mondjuk a hátad közepén lenne egy ekkora seb, hogy fájna. Na, hát ugyanolyan fájdalom a szájban is.

A gyógyulást sztem nem lehet siettetni semmivel, magától megtörténik. A dagadást lehet csak csökkenteni, ahogy az előző leírta úgy.

2011. jan. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
miéer húzták ki??
2011. jan. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elöször is köszi a válaszokat.Azért húzták ki meert már el volt "rohadva" és ezért.10 percig küszködött vele,és csak fogóval vagy feszítővel.Már a vérzés elállt.
2011. jan. 14. 16:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem tegnapelőtt húzták ki a jobb felsőt, és most még jobban be van dagadva, mint akkor. Fáj is a helye, végső elkeseredésemben most jegelni fogom, ha nagyon fog fájni, kérek vmi antibiotikumot.
2011. jan. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem mára enyhült a fájdalom,tegnap ittam rá házipálinkát és jót tett a fog helyemnek.Ajánlani tudom,de rata kell tartani ameddig bírod.Jól összehuzza a sebet.
2011. jan. 15. 08:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Ajánlották már, de nem szeretem a hp szagát sem, pedig kifogom próbálni, mert fáj. Mégis meddig meddig tartottad rajta? Pár másodpercig elég nem? :D
2011. jan. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
1 perc elég.El fog zsibdadni és legalább nem fog kínozni a fogfájás,és jól összehuzza a sebet.Háziba szilvát igyál nekem is ajánlották,és bevált.
2011. jan. 15. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!