Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mik a szájrák tünetei?

Mik a szájrák tünetei?

Figyelt kérdés

Látható tünetekre gondolok...Amiből fellehet ismerni, hogy valami baj van. Hogyan jelentkezik? stb.

Ez amúgy gyógyítható? gyógyszereznének vagy műtét?

Köszönöm előre is ha esetleg kihagytam valami fontos kérdést és nektek eszetekbe jutott, vagy valami plussz infot tudtok kérlek írjátok le!

Köszönöm előre is :)


2011. febr. 17. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
A szájüregben előforduló daganatos betegségek a nyálkahártya elváltozási miatt otthon is felismerhetőek. Pl. Nem gyógyuló felmaródások, gennyedző sebek, elszíneződött foltok ( barna, fekete, árnyalatban ), duzzanatok létrejötte, melyek lehetnek kezdetben fájdalmatlanok, a fogak kilazulása, kihollása,sorvadások, a nyelv érzéketlensége, ízlelőbimbók küllemben történő elváltozása, színbeli eltérések, szájszélen elszíneződések, gyulladások, nem gyógyuló sebek.
2011. febr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Nincs olyan, hogy szájrák. Van ajakrák, gégerák stb. melyikre gyanakszol, mert pl. a gégerákot csak egy speciális orvosi műszerrel lehet diagnosztizálni, ha jól tudom. Az ajakrák tünetei, van egy csomó kép google-n, nézd meg, lehet elszíneződés, dudor, fájdalom, de igazából orvoshoz kéne menned. Valószínűleg csak bebeszéled magadnak, én is így voltam :)
2011. febr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nekem annyi a bajom, hogy a mandulám környékén vagyis a torkomban olyan mintha meg lenne akadva valami, vagy valami váladék ott maradt volna... Nem nagyon tudom elmagyarázni,de nem megy se fel se le..Pedig már próbáltam felkrákogni és inni is rá, de semmi :(
2011. febr. 17. 21:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Ajj:( megörülök...nem tudom mi lehet ez. Kérlek válaszoljatok:)
2011. febr. 17. 21:50
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Keress fel egy fül-orr-gégészt. Beutaló sem kell. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Nem vagy stresszes mostanában?
2011. febr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
80%
Nem hánytál véletlen? Nekem egyszer az alkoholos gyomorsav nagyon megmarta és ugyanazt éreztem amit te. Ez szép lassan elmúlik.
2011. febr. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!