Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog kihúzása után...

Aniangyal kérdése:

Bölcsességfog kihúzása után mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés
Ma olyan egy körül húzták ki a bal felső bölcsességfogamat, és a doki elmondta a dolgokat de már elfelejtettem. Éhes vagyok, és fogat is mosnék de nem tudom mit és hogyan. És normális e hogy nem fáj a heg és nem is vérzik, csak lüktet? És még valami: ha valaki allergiás a lidokainra akkor az rögtön kiderül miután beadták neki és mi baja lesz? Meg hallottam olyanról is hogy valakinek húzás közben eltörik vagy betörik az arcürege, igaz ez, és ha igen, akkor az is rögtön kiderül?
2011. márc. 4. 18:46
 1/7 zolka50 válasza:
Minden rögtön kiderül. tehát ne aggódj. ?ost már nyugodtan ehetsz is.
2011. márc. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!
2011. márc. 4. 18:51
 3/7 anonim ***** válasza:

"Meg hallottam olyanról is hogy valakinek húzás közben eltörik vagy betörik az arcürege, igaz ez, és ha igen, akkor az is rögtön kiderül?"


-ehez annyit, hogy igen akkor be kell fogni az orrod és úgy kifújni a levegőt és ha a szádban fújtat akkor átlyukadt az arcüreged. Ez előfordul, de begyógyul. Amúgy óvatosan egyél mostmár valamit.

2011. márc. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az orromat és a számat be kellett fognom, és fújni az orrommal, ez volt aztán hazaengedett, szóval akkor emiatt nem aggódom. Csak most meg érzem az alvadt vért a lyukban, azzal mi lesz? Olyan furcsa, na meg aztán semmit nem értek hozzá.
2011. márc. 4. 19:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Az alvadt vért ne piszkáld ki, ne öblögesd, ne csinálj vele semmit, az állítja el a vérzést, annak ott kell lennie! Eltűnik idővel. Eszegess folyékony dolgokat, de ne öblögess velük. Semmi rágás, csak puhát! Tarts ki , pár nap és vége. (azért nézelődöm itt, mert pont ugyanazon megyek keresztül, mint Te :)).
2011. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak az első két nap volt alvadt vér és vérzés, de utána, most már rendesen tudok enni bármit, nem vérzik és nagyon kicsi a lyuk, az egész foghúzás meg minden nem is volt olyan vészes.
2011. márc. 7. 12:39
 7/7 zolka50 válasza:
No látod!
2011. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!