Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit kezd a fogorvos ilyen...

Mit kezd a fogorvos ilyen helyzetben és mennyire rossz a dolog?

Figyelt kérdés

kb. fél éve ( nem tudom pontosan) bal alsó 5-ösömből letörött egy darab

később több darabka is

e miatt fájt a fogam

eléggé fájt..volt , hogy gyógyszer sem használt

láthatóan nagy darab tört le belőle

nem mentem orvoshoz

a sok kínlódás után elmúlt a fájás

iskolaorvosnál voltam és felhívta erre a fogra a figyelmemet

nézegettem,majd megpiszkáltam aminek nem lett jó vége

szörnyő fájdalmaim vannak,kibírhatatlan, egyszerűen nincs rá szó...


2011. márc. 8. 15:37
 1/10 A kérdező kommentje:

mit fog vele a fogorvos csinálni?

még fiatal vagyok..nem hinném ,hogy kihúzza szerintetek?

esetleg kiidegeli?

nagyon rettegek

attól félek az érzéstelenítő sem használ

vagy , hogy a fájások akkor is rámjönnek a rendelőben miközben vizsgál

valaki volt már ilyen helyzetben?

.....nem felül tört le

2011. márc. 8. 15:40
 2/10 A kérdező kommentje:

ui: nem vagyok az a nyvajgós típus

nem futok minden kis dologgal az orvoshoz,és szedem a gyógyszereket..ez most már tényleg nagyon komoly dolog..

a szúritól/vérvételtől sem féltem/ se félek

de ez már kín szenvedés ,nem bírom

már szét bőgtem magam a fájdalomtól

2011. márc. 8. 15:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel már nagyon fáj a fogad így elképzelhető,hogy a gyökér rossz.Ha menthető akkor gyökérkezeléssel kezdi,és ideiglenes gyógytömést ad..Ha ez beválik akkor nem húzza ki,hanem szépen betömi,pótolva a törött részeket.

Ha viszont a gyökér olyan állapotban van hogy nem menthető akkor nem marad más megoldás csakis a foghúzás.

Azt tudnod kell,hogy ha be van gyulladva akkor az érzéstelenítés nem sokat fog érni..Fájni fog a foghúzás is..

Egy normális fogorvos,ha nagyon gyulladt nem húzza ki egyből hanem antibiotikumot ad hogy a gyulladás lecsökkenjen..Majd utána húzza..Érdemes elmenni vele dokihoz,mert lehet,hogy a fájdalom idővel elmúlik,de akár tályog is keletkezhet ami az állkapcsodat is megtámadhatja..Vagy ennél rosszabb is lehet..rá mehet a szívedre a gyulladás..

2011. márc. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Még valamit.Amíg nem tudsz dokihoz menni,én tanácsolom,hogy szedjél antibiotikumot..Valahogy a gyulladást le kéne vinned,mert ilyen állapotban a gyökérkezelésnél is sírni fogsz..
2011. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod

ezzel kissé megrémítettél

mert ha nem történik éppen vele semmi és már így fáj akkor fúrás/töméskor mekkora fájdalmaim lesznek!!?

és 18 év alatt ilyen beavatkozásokat végeznek?mennyire fájdalmas?

volt már nem egy tömésem de nekem elegem van abból a fajta fájdalomból is

2011. márc. 8. 15:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok..Sajnos pontosan megtudom mondani neked,hogy milyen fájdalmas ha gyulladt fogat kezelnek..Még hozzá sem fog a doki csak megpiszkálná,már jajgatni fogsz.

Én hasonlóképpen jártam mint te.Fájdogált a fogam,majd letört,majd újra fájt..Én elmentem vele fogászatra ahol a doki betömte és kész..De a tömés nem volt jó,így begyulladt a fogam annyira,hogy sírva kapartam a falat.Rohanás vissza a dokihoz aki annyit mondott,hogy "bocsika,de ez gyökérkezelés lesz" Kaptam érzéstelenítést,de potyogtam a könnyeim annyira fájt..A végén már mondtam,hogy elég! Nem bírom tovább,már nagyon sírtam..Az orvos azt mondta,hogy még egy utolsó kezelés és készen vagyunk.Oké.Legyen..gyökérkezelés,majd betömte.1 évig semmi gond,majd egy nap arra keltem,hogy bedagadt az arcom,és megint sírva kaparom a falat a fájdalomtól..Elvileg az ideget kiölte a doki így nem szabadott volna hogy fájjon..A legerősebb fájdalom csillapítót szedtem,és pár nap után ahogy jött,úgy múlt a fájdalom el..Utána már nem fájt,de néha észre vettem,hogy a fogam mellett az ínyem begennyesedik.Mivel fogmosáskor ez mindig kidurrant,és nem fájt a fogam nem foglalkoztam vele.Ám egy nap mégis elmentem a dokihoz,hogy nézze meg,mert nem akarom,hogy újra fájjon(másik dokihoz mentem) Megröntgenezte,és kiderült,hogy a gyökér alatt gennyes tályog van,ami már az állkapcsomat is szétmarta.Így 3 órás fogászati műtétem lett.De nem fogott hozzá egyből.3 napig gyulladáscsökkentőt szedtem,hogy valamennyire a tályog lemenjen.Majd jött a műtét.Nem altattak,és azon kívül,hogy kellemetlen volt,hogy 3 órán keresztül a számban turkáltak,nem igazán éreztem semmit..A doktor egy tündér..

Szóval ha gyulladásban van akkor fájni fog bármilyen kezelés..Az,hogy nem vagy még 18 éves az nem számít.Ha már nem tejfog akkor is meg kell oldani a problémát..

Ezért is írtam,hogy szedj antibiotikumot amit csökkenti (sokszor el is mulasztja) a gyulladást. Ha nincs begyulladva a fog,akkor sem a gyökérkezelést,sem a tömést,sem a foghúzást nem fogod megérezni,ha jó érzéstelenítést kapsz-

2011. márc. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

holnap megyek az orvoshoz és nem sok értelme lenne most antibiotikumot bevenni ,másnapra nem valószínű a javulás


de nem tartom valószínűnek ,hogy túlzottan törődni fog velem mert csak iskolaorvosom , és a véleményem az h "nem fizetsz : leszarom" elven működik és ez elég aggasztó..


hát igen ,,látom te mind ezt alaposan átélted és remélem , hogy nekem nem ilyen vészes a helyzet, sőt remélem , hogy ennek a közelében sincs


eléggé idegeskedek..sőt már már a könnyeimmel küszködök ahogy a jövőbe gondolok..


még azt leírom , hogy nem szimplán fáj a fogam..hanem időnként bele-bele hasogat..majd elmúlik és újból..

a két fájdalom között ha több idő telik el semmi fájdalom...de ha kisebb időközönkén akkor lüktető érzés van a fogban és annak környékén

2011. márc. 8. 16:59
 8/10 A kérdező kommentje:

ezek reflexszerű rándulásokkal járnak..és aggódom , ezek épp a kezelés alatt is rámtörhetnek..aminek nem jó a vége

mivel számat öszze csukom hirtelen vagy odakapok, megrántom a fejem..stb

2011. márc. 8. 17:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok..

Az én esetem,hogy idáig fajult ez legalább 1 másfél év eredménye..Neked elképzelhető(én inkább erre gyanakszom) a foggyökered gyulladt be. Azért ez messze nem olyan rossz mint ami nekem volt..De amíg nem mész dokihoz addig sem árt valami gyógyszer ami csökkenti a gyulladást.Még ha csak 1 napra...hátha segít..Nekem a nagy duzzanatot 3 nap alatt vitte le..Egy kis gyulladást akár 1 nap alatt is lehúzhatja. De ne félj..Gondolj arra,hogy a fogorvosnál maximum 5perc fájdalom lesz,de után már nem fogod a falat kaparni..Most meg ha bele gondolsz több órája kínlódsz..

2011. márc. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm , hogy leírtad ezeket nekem, segítettél vele

de még mindig nem fejeződött be a dolog..

2011. márc. 25. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!