Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen egy bölcsességfog...

Milyen egy bölcsességfog eltávolítás?

Figyelt kérdés
Alul egyszerre jön két nyolcasom, tutira nincs helyük beférni, ezt már a dokik is mondták, szal szájsebészet lesz belőle. Akinek van tapasztalata, az érdekelne, hogy mire is számítsak? Meddig tart egy ilyen műtét, lehet valamit érezni belőle az érzéstelenítés ellenére? És utána hány napig fájt a helye, mennyi idő alatt gyógyult be? Köszi a válaszokat!
2011. ápr. 26. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Kapsz egy érzéstelenítő injekciót, és vagy fogóval, vagy emelővel kiemelik a fogadat. 2 pertől, 1/2 óráig is eltarthat ez. Utána szájzárra számíthatsz. Ne foglalkozz vele, bárhogy is fáj, erőltetni kell a szájnyitást, pl. úgy, hogy í hüvelykujjad az alsó fogaid fölé helyezed, a mutató ujjadat a felső fogsorod alá, és nyitogatni kezded az ujjaidat. Ha netán végképp nem megy ez, annyira fáj, valami izomlazító gyógyszert kell feliratnod. Tejet, tejterméket 2 napig ne egyél, ne igyál, ne piszkálgasd a sebhelyet a nyelveddel, ne szívogasd, ne öblögess semmivel.
2011. ápr. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem el se kezdtek nőni, úgy műtötték ki. műtét alatt tényleg semmit nem lehet érezni, csak hogy feszít meg ilyesmi, de semmi fájdalmasat. az utána következő 1 hét szinte kibírhatatlan volt, éjszakánként felébredtem, hatszor akkora lett az arcom, meg ilyesmik. de túl lehet élni, ne aggódj, és így legalább nem nyomja össze a szép fogaimat, és a te fogaidat se fogja összenyomi. inkább 1 hét szenvedés, mint görbe fogsor!

hajrá!

2011. ápr. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Nekem épp ma műtötték ki mind a 4 bölcsességfogamat egyszerre, és érzéstelenítés után semmi fájdalmat nem éreztem. 2 fogamat vésték, azok macerásabbak voltak, ott lehetett érezni főleg feszítést vagy nyomást, a másik 2nél alig. 3/4 óra alatt végeztem, és amíg ki nem ment a zsibbadás, nem volt gáz. Utána is csak pár óra volt vészes, akkor, mikor (még vagy már) nem hatott a fájdalomcsillapító, de mostmár anélkül is elviselhető. Bedagadni bedagadt szépen, várom holnapra mennyire lesz nagyobb :) Egyéb instrukciót csak annyit kaptam, hogy 1-2 napig ne egyek tejterméket, meg pár napig ne nagyon sportoljak. Összességében, (eddig) szerintem elviselhető a dolog, és a szép fogsorért tényleg megéri. Ja, és szájzár persze van..másnaptól el lehet kezdeni feszegetni :)
2011. ápr. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
fél óra se volt, semmit nem éreztem, 2 napig be volt dagadva az arcom ami szerintem kibírható
2011. aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!