Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyelvpiercing csináltatás...

Nyelvpiercing csináltatás után mindenkinek bedagad, ill. gennyedzik a nyelve?

Figyelt kérdés

A közeljövőben szeretnék csináltatni, de parázok a gennyezős, gyulladásos dologtól...:S

a fájdalommal még megbírkózom, de a gennyezés...durván hangzik....

akinek van esetleg írna beszámolót, hogy mennyire gáz az első 1 hét?...

köszi...


2011. máj. 10. 01:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
szerintem a gennyezés nem normális. amúgy minek akarod átszúrni a nyelved? nem szereted az ízeket?
2011. máj. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem dagadt be,nem is volt gennyes,egyátalán nem para.2 hét alatt begyógyul
2011. máj. 10. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Hali hát én nem kamuzok a szurás után semmi extra nem volt,utánna egy kicsit pösze voltam,de másnap úgy bedagadt a nyelvem hogy nem hogy enni de még inni sem tudtam normálisan,és tiszta fehér volt,hát igen az az egy hét kib.szott szar volt...de utánna hamar megszoktam most meg olyan mintha bent se lenne:)

de ez egyéntöl is függ sztem

2011. máj. 10. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem nagyon bedagadt, kb 1 hónapig volt olyan. Aztán ugye kicseréltem kisebbre, akkor visszahúzódott. Utólag kiderült, hogy fémallergiás vagyok.


Amikor másodjára szúrattam nem fémgolyósat kértem, hanem műanyagot. 2-3 napig volt csak bedagadva.


Amúgy nem gennyezik.

2011. máj. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az első nap szar...bár akkorse igazán fáj csak én alapbol sokat beszélek és hadarok nahát mikor bedagadt a nyelvem érthetetlenné vált amit mondok de 1-2 nap után már fel se tűnt senkinek. 1,5 után teljesen lement a duzzanat....egy egyszer se fájt max mikor átbökték
2011. máj. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ahham...tehát egy hét duzzanattal mindenképpen számoljak...

kicsit sokallom:S

azmeghogy nem érzed az ízeket baromság. miért ne éreznéd. akkor szted akinek van nyelv pc je egyáltalán nem érez ízeket? ugyan....

még annyit tudtok mondani, hogy fém, vagy műanyagot kérjek?

Mikor a fülbevalóimat csináltam fémet kaptam (orvosi acél), és mindkettő begyulladt, sőt gennyezett is, de 2 hét után elmúlt.

szal nem tudom, hogy allergiás lehetek-e rá...:S

azóta semmi irritáció nincsen, pedig gagyi füleseket veszek, szal nem orvosi acélt....

2011. máj. 10. 15:40
 7/12 anonim válasza:

Nekem nemrég szúrták át másodszorra. Elsőre semmi para nem volt, nem is fájt, másnapra annyira bedagadt hogy beszélni alig tudtam, de ez normális, és nem gennyedzett. Két hét múlva pedig teljesen lement a duzzanat, akkor kicserélltem a szárat és semmi para nem volt!

Második szúrásra már parás volt... legalább egy hónap volt még gyógyult, a heg átszúrása lassan gyógyul, és akkor már gennyedzett is, de nem úgy mint egy bőrfelületi seb, a nálkahártya minimálisan gennyedzik csak! Szóval az sem volt parás :)

Sok sikert!

Amit tudnod kell azt a piercinges úgyis elmondja, vagy utána is nézhetsz neten. :)

2011. máj. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Nekem tavaly agusztusban lett szuratva. Először én is paráztam, de nekem nem volt semmi. Egy hétig kb. pösze voltam, de az is hamar lement. Evésnél fájt egy kicsit a nyelvem, de semmi extra, mert tudtam enni csak lassan kellett mindent megrágnom. Inni normálisan tudtam. Nem gennyezett, nem dagadt be. Lehet volt egy minimális dagadás, de nem éreztem, hogy nagyobb lenne, illetve nem volt látható. Nem gyulladt be, és még azóta se! (lekopogom..) és azóta se gennyes. Szerintem ez típus függő.

Az a lényeg, hogy ismert, jó és lehetőleg olyan helyen szurasd, ahol volt ismerős, és nem volt rá panasz.

2011. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Bette2394 válasza:

Szia kedves kérdező!!!


Én ma vagyok 3 napos a nyelv pirszingemmel.

A gennyeződés normális dolog, meg kérdeztem az orvosom, mert egy minimális nekem is volt, fertőtlenített fülpiszkálóval le lehet törölni és nekem azóta sem tért vissza.:)

Nekem egyáltalán nem fáj/fájt sem a szúrás sem a mostani napok, elég jól viselem a fájdalmat lehet, hogy pont ezért.

Viszont enni nehézkesen tudsz majd és ne félj ÉRZED AZ ÍZEKET!!!!:)

most hogy a harmadik napban vagyok, nekem is fehér a nyelvem teteje de ha te is így jársz, ne ijedj meg mert teljesen normális, mert a gyógyuláshoz a nyelv nyálkahártyája termeli a fehérvérsejteket!!!

Mind ezt orvostól tudom, úgyhogy ebben biztos vagyok, ki más értene az emberi testhez mint maga egy orvos xD

na mindegy én csak ajánlani tudom neked, ha nagyon szeretnéd csináld meg!!

Én már 6 éve szerettem volna, és most jött el az én időm, de viszont arról meg tegyél le így az elején hogy játszani fogsz vele,mert előre is szakadhat, egy pár milimétert esetleg ha be gyógyul, rendszeresen fertőtleníteni napi 2-3.szor sós vízzel, nekem ez nagyon be vált és a piercer is ezt ajánlotta, én dohányzom, és erre is azt mondta, h lehet! úgyhogy sok sikert hozzá és ne félj!:)

Nem lesz semmi baj...:) Tejeset nem ehetsz nem ihatsz, ennyi az egész én 3 napos vagyok amint mondtam és mindent eszek kivéve a tejes dolgokat, szokatlan még nekem is de megszokjuk :D


Üdv

2012. jún. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Attisa válasza:

Szia.

Nekem ma van Kemény egy napja, mikor átszúrták; semmi nem volt nem fájt, se a szúrás, se a nyelvem.

De reggel mikor fel keltem, fuuu na az kemény volt, nem hogy enni meg inni, de még beszélni se nagyon tudtam sejpítettem,

nagy nehezen suliba 3 óra alatt meg ettem egy szendvicset.(szünetekben).. haza jöttem. anya főzött kamilla teát, azzal meg öblögettem, meg egy félórával utána egy jég kockát is elszopogattam (elsőnek kellemetlen volt de meg szokod) kajálás után meg sós vízzel meg öblögetem a számat vagy 2 percig.minden evés után hogy le fertőtlenítsd.(ha nemtudod akkor min:4óránként)ahoz képest hogy reggel be volt dagadva sokat lohatd.. szóval szerintem nekem még max 2nap és elmúlik, de ez egyén függő..Ne egyél/igyál Tejterméket.. és fontos hogy MINDÍG fertőtlenítsd a szádat..:) sok sikert! :)

2013. jún. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!