Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan távolítsam el a nyelvle...

Hogyan távolítsam el a nyelvlepedéket?

Figyelt kérdés
Már elég régóta van nyelvlepedékem, kicsit sárgás, van amikor több, van amikor kevesebb. Mostanában már elég rossz szájszagom is van. Kipróbáltam azt, hogy megnyaltam a kézfejemet, és vártam egy picit, majd megszagoltam, hát nagyon büdös. Szinte tuti, hogy ez okozza a szájszagomat. Amúgy nagyon figyelek a szájhigiéniámra, fogmosás után szoktam fogselymezni és szájvízzel öblögetni is. Próbáltam fogkefével mosni a nyelvemet, de nem sokat használt. Most ma reggel lepucoltam egy kanállal, álítólag ez a legjobb módszer, de még mindig van bőven, és a szám szaga sem változott. Tudtok valami tuti módszert erre?
2009. márc. 26. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Fertozesek kapcsan sokszor latni lepedekes nyelvet (lehet akar egy eszrevetlen gyomor-belrendszeri betegseg tunete is). En elmennek vele orvoshoz. Egyebkent vannak nyelvtisztitos fogkefek, szerintem azok hasznosak.
2009. márc. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jól írta a fenti válaszadó,gyomorprobléma vagy fertőzés (pl.gyakori a candida),azok okoznak általában ilyen tüneteket.Menj el vele orvoshoz,mert nem normális a sok lepedék és szájszag.
2009. márc. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nem hiszem hogy betegség lenne, mert teljesen jól vagyok, egy hónapja voltam más panasszal az orvosnál, akkor volt teljes laborvizsgálat, és kifogástalan volt minden. Ettől függetlenül tényleg vissza kellene mennem...
2009. márc. 26. 23:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű kávéskanál is megteszi.Valószínű, hogy candidád, vagy más fertőzésed van./helyco pylori elég gyakori, ez baktérium/.Gasztroenterológushoz érdemes elmenned.A családorvos adhat beutalót.Járj utána!
2009. márc. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen panaszok miatt voltál laborvizsgálaton?


Lehet gyomor-, májprobléma (méregtelenítés) miatt a lepedék.

Igyál sok vizet/gyógyteákat, illetve csalántea, májvédőtea segítenek a méregtelenítésben.


Reggel és este is távolítsd el a lepedéket amennyire csak tudod a nyelvedről.

Nekem a kanállal csak a "nagyja" jön le, külön fogkefével hatásosabb, illetve ha nagyon lepedékes, akkor frottírtörülközővel szuperül le lehet dörzsölni. Arra vigyázz, hogy mindig fertőtlenítve legyen az "eszköz" (pl. hyperol-os oldat), és mindig a torkodtól kifele kapard a lepedéket. Közben ne nyelj, csak köpj :)

Ha ezzel kész vagy (szép rózsaszín a nyelved), akkor fogmosás, öblögetés.


(A nyelvtisztítás és a fogmosás közé szokták javasolni még, hogy reggelente egy kanál étolajat zubogtass a szádban 5-10 percig, és azt is ki kell köpni.)


Ha már csökken a lepedékképződés (főleg éjszaka "termelődik"), akkor a reggeli fogmosásnál elég lesz a fogkefés tisztítás, de megelőzésnek azt érdemes felvenni a szokások közé. :)


Az orvoshoz meg menj vissza, ha úgyis kell, és mondd el neki ezt a problémát is.

2009. márc. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Orvosnál magas vérnyomás miatt voltam. Május végén mindenképp visszamegyek, ha más nem akkor elmondom neki ezt is. Kávéskanállal tisztítom amúgy a nyelvem, de teljesen akkor sem jön le, mindig van egy fehéres-sárgás réteg, ami megmarad. Azt olvastam, hogy fogkefével nem érdemes, mert csak beledörzsöli az ember a lepedéket a nyelvbe. De itt akkor valószínűleg tényleg mélyebben lehet a probléma, úgyhogy legközelebb rákérdezek az orvosnál.
2009. márc. 28. 07:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Az olajjal való zubogtatás mindenképpen jó.10-15 percig csináld, utána köpd ki, és moss fogat.Mosd ki a mosdót is. Ez egy méregtelenítési módszer.Nagyon hatásos, kinek rövidebb, kinek hosszabb ideig kell végezni.
2009. márc. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szia, nálam is volt ilyen probléma hogy, nyelvemen sárgás színű lepedék volt. Elmentem vele fogorvoshoz,majd...allergia, gyomor, gomba fertőzés elleni gyógyszer szedés.. és nem múlt el. Majd elmentem fül-orrgégészhez és azt mondta hogy, rohad a mandulám, és ez a sárgás lepedék az miatt van. Amióta kivették a mandulámat semmi baja sincs. nincs se lepedék sem semmilyen szájszag amivel én is küszködtem. Menj el és nézesd meg a manduláidat hidd el az lesz a hunyó.
2010. okt. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem tudom :DDD
2013. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem is hosszú évek óta fennálló problémám ez. Ősszel kivették a manduláimat, de nem oldódott meg, ugyanúgy lepedékes a nyelvem. A fül-orr-gégész doki szerint a sok gyomorsavtól lehet, vagy nyitott a gyomorszáj és amiatt. Kaparom, öblögetek de a rossz szájszag maradt. A gyomorszájat nemigen műtik. Mit lehet még csinálni?
2018. ápr. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!