Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mért vagyok rosszul az érzéste...

Mért vagyok rosszul az érzéstelenítőtől? /mindegyiktől/. Nem félek az injekciótól, nem azért. A lányom sem bírja. Ő el is ájult.

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

sokan allergiásak a Lidocainra, ha azt kaptatok.

ezt meg kell jegyezni, és szólni minden esetben a dokinak,bár általában már meg is kérdezik.

2011. júl. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha mindegyikre akkor pedig pchihés oka van.
2011. júl. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
én is ilyen vagyok. bármilyen injekciótól, ínyembe, karomba.. fogalmam sincs miért van ez.
2011. júl. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az érzéstelenítést legtöbbször lidocainnal végzik. A valódi lidocainallergia - a közhiedelemmel ellentétben - ritka, az érzéstelenítést kísérő rosszullétek leggyakrabban két okra vezethetők vissza. Egyik a lidocainhoz kevert adrenalin (mely érszűkítő hatésénél fogva elnyújtja az érzéstelenség hosszát, hiszen így a lidocain kevésbé tud elszökni a véráramba az idegek körüli szövetekből). Az adrenalin valóban okozhat kellemetlen tüneteket (pl. heves szívdobogás, rossz közérzet). A másik lehetséges ok, hogy fogászati érzéstelenítés során - bizonyos technikáknál - előfordulhat, hogy a lidocain bejuthat a központi idegrendszerbe, viszonylag "töményen". Ez akár átmeneti eszméletvesztést is okozhat, ami ijesztő lehet, de a hatóanyag nagyon gyorsan ki is ürül onnan, és a beteg magához tér.

Hogy egy adott embernél pontosan mi okozza a problémát, azt így látatlanban nem lehet megmondani. Abban egyetértek az előttem szólóval, hogy szólni kell az érzéstelenítéshez készülő orvosnak ezekről az előzményekről, és ő meg fogja tenni a szükséges óvintézkedéseket.

2011. júl. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. júl. 17. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!