Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amikor fogszabályzóhoz lenyoma...

Amikor fogszabályzóhoz lenyomatot vesznek a fogakról, az milyen?

Figyelt kérdés
Van valami íze? mennyire lesz tele a szám? azt mondták ne egyek, meddig fogja akkor ott a torkomat ingerelni? meddig tart?
2009. ápr. 8. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen hideg, csuszmákolós anyagot kennek a fogaidra, meg a szájpadlásodra. eléggé tele lesz vele a szád. nincsen rossz íze, úgy emlékszem enyhén talán édeskés. egy darabig fennhagyják, aztán kiveszik, majd elküldik a fogtechnikusnak, aki gipszbe önti, és a fogorvos az alapján tervei meg a fogszabit. ezt a gipszmintát haza is lehet vinni. amúgy ez a múvelet emlékeim szerint nem tart nagyon sokáig. ennyire emlékszem, nekem kb 12 éve volt ragasztott fogszabim.
2009. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. ápr. 8. 15:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem már vagy 5x vettek le,mivel elég sok fogszabim volt. Egy nagy "száj" alakú vlamit képzelj el,azt benyomják a szádba,nekem mentolos ízű volt,és amikor le akarta szedni azt hittem mennek vele a fogaim is :D Elég kellemetlen,kb 5 percig lesz a szádba,de gondolj valami másra,ki lehet bírni ;)
2009. ápr. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
nekem két hónapja vetten alulról-felülről, mert olyat kaptam. ilyen műanyag kanálszerű izét kitöltenek (nekem eperízű) habbal, az behelyezi a szádba, és rányomja a fogadra. felül nagyon szar, éhgyomorra kell menni, nehogy hányj, mert ingerli a garatívet, és öklendezel közben. nekem 1 percig volt benne. a doki rendes volt, mesélt a lányáról, hogy elterelje a figyelmemet, meg ha mélyen veszel levegőt, akkor nem olyan rossz, ki lehet bírni. aztán alulra is betett egy ilyen izét, de alul egyáltalán nem volt rossz. :)
2009. ápr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem valami szürke habszerű anyagot kentek a számba, majd egy tokot raktak a fogaimra. Nem volt se íze se bűze, egyedül az volt a kellemetlen hogy az orvos túl erősen nyomta a tokot hogy rendesen kössön meg. Amikor kiszedte lehetett öblíteni de utána elmentem a mosdóba és még ott is átnéztem mi maradt a számba a szürke anyagból.
2010. jan. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én tegnap voltam..felülről is vettek meg alulról is.

Elöször műanyag formákat raktak a számba ,hogy melyik a legideálisabb. Utána eldöntötték és meg töltötték ilyen szürkés-kékes színű "trugyival" . Mikor az alsó vették az könnyű volt.De mikor felülről egyből rám jött a hányinger. Közbe az orvos megilyedt hogy hányni fogok és gyorsan kért egy tálat ha mégis hányok. Rendes volt mert modta hogy az orromon vegyek levegőt meg biztatott hogy kibirom aztán egy kicsit fel is ültetett (mert ha fekszel -legalábbis nekem- jobban rám jönn a hány inger. De végül sikerült és nem hánytamm =D

2010. márc. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én csütörtökön voltam mintavételen. WElőször levette a felsőt - hát az volt a legnagyob dolog az egész látogatásomban XD Egy ilyen piros tartóba az asszisztens kutyult géppel rózsaszín cuccot, aztán úgy színültig megtöltötte vele =). A dokinő meg azt mondta hogy vegyek levegőt az orromon, és nem lesz semmi (: át végül is tényleg nem nagy dolog, felrakta azt a tartót a számra, az elején tök fura volt aztán csak mélyeket kell lélegezni és semmi nem lesz, a szájpadlásomra pölö semmi nem ment... Alul meg feleannyira se volt rossz, csak nem tudtam, hová rakjam a nyelvem, aztán azt mondta a dokinő hogy most nyugodtan toljam ki :D Amikor lehúzta, alig tudta kivenni XD Erről arról nekiállt lehúzni, aztán végül is lejött, de tényle gúgy éreztem hmennek a fogaim is... (:
2010. okt. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!