Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozó kontra bölcsessé...

Fogszabályozó kontra bölcsességfog.20 évesen fogszabályozó?

Figyelt kérdés

Tehát az a helyzet, hogy most már kinőtt az összes bölcsességfogam. (Bölcs vagyok :)

Eddig szépen álltak a fogaim, vszont, amikor ezek kinőttek, szépen elfordult az első két fogam, alul és felül is. Nem iszonyatrondán, de észrevehetően.

Fogorvos azt mondta, lehet, h csak ki kéne húzni a bölcsességfogaimat. Vajon megéri 4 teljesen jó fogat kihúzatni és/vagy fogszabályzót csináltatni?

[link]


2011. szept. 12. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Ennyiért szerintem nem éri meg kihúztani. A fogszabályzó meg nem ér semmit, úgyis visszamászik utána.

Nekem vízszintesen nőnek a bölcsességfogaim, mégse húzatom ki.

[link]

Nekem olyan az összes, mint a képen a bal alsó.

2011. szept. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Hát én szinte mindig ajánlom a böclsességfogak kiszedetését,sőt a fogszabályzót is,de ennyi kis szépséghiba miatt én biztos nem mennék mégegyszer keresztül azon amivel a bölcs.fogaimnak a kimütése járt:S

Nem tudom,lehet csak én vagyok szerencsétlen,de feldagadt,iszonyatosan fájt,napokig enni sem tudtam,inni is szivoszállal...brr.

2011. szept. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ahm, azért elég költséges, nem biztos, hogy megérné...


Tényleg visszamegy a fogszabályzás után? :O

2011. szept. 12. 22:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3 évig volt fent állandó fogszabályzó, az ellentartott a vízszintesen növő bölcsességfogaknak. Aztán levették és 1 hónap alatt összecsúszott az összes fogam, még jobban mint előtte. A kretén fogszabályzós nem csinált röntgent, nem is tudta, mi okozza... Most, 10+ év múlva kellett megtudnom egy véletlenül készült röntgen miatt.
2011. szept. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megéri kiműttetni/kihúzatni, pláne ha vízszintesen nő, mert akkor nincs kint teljesen, beragad mellé a kaja, stb. meg fog rohadni és elrontja a többit, begyullad. Nekem 3 napja műtötték az egyiket, semmi bajom, fel se dagadt, fájdalomcsillapítót is csak 4 szemet vettem be.
2011. szept. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem nem nőttek vízszintesen...csak valamiért elcsúszott miattuk a többi...
2011. szept. 13. 13:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nemsokára fogom kiműttetni két darab impaktált (ki nem nőtt) bölcsességfogam, mert elkezdett elcsúszni a felső fogsorom miattuk. Az enyémek sem nőttek vízszintesen, csak nem férnek ki. Nagyon lassan kezdett összetorlódni a fogsorom, kb 7-8 év alatt, de én látom, én zavar. Kb 5 éve nem készült rólam mosolygós fénykép.

Ki fogom műttetni a két felső bölcsességfogam, és utána fogszabályzót fogok rakatni. Már mindent megbeszéltem, kb fél évig kell viselnem a fogszabályzót. szerintem neked sem kéne hosszabb ideig. Nekem fontos, hogy szépek legyenek a fogaim. 27 éves vagyok.

Nem azt mondom, hogy mindenképpen rakass te is, de ha szeretnél, akkor semmi akadálya (párom 32 évesen rakatott fogszabályzót, két évig viselte, négy fogát húzták ki emiatt, de megérte - mondjuk neki nagyon durván összevissza álltal a fogai, és most olyan a mosolya, mint egy fogpasztareklámban). Ne hallgass arra, aki azt mondja, hogy a fogszabályzó nem ér semmit. Milliók viselnek a világon fogszabályzót, és elenéysző azoknak a száma, akiknél nem ér el eredményt. Olyat még nem hallottam, hogy teljesen visszaalakult a fogszabályzó előtti állapot.

2011. szept. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem, hogy természetesen alapos kivizsgálásnak kell megelőznia a fogszabályozást (panoráma röntgen, stb), mert ellenkező esetben lehet, hogy nem ér semmit az egész, de szerintem egy jó fogorvos alapból ezzel kezdi.

Ha alaposan dolgozik, akkor kizárt, hogy úgy járj, mint az a válaszoló, akinek röntgen nélkül csináltak fogszabályozót :( :(

2011. szept. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) megnyugtattál :)
2011. szept. 13. 19:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is kretén volt szegény fogszabis doktorom, ő szerinte nem kell a bölcsességfogakat kiszedni, ha nincs velük baj...


Nekem még fent van a fogszabim, és volt egy húzásom is, ami azt eredményezte, hogy kibújt az egyik bölcsességfogam és szétb*szódott a fogsorom. Jelenleg újra kell tolni az egészet...

2013. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!