Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van két lyukas fogam, aminek...

Van két lyukas fogam, aminek szinte nem látszanak az oldalai ki. Mi a teendő majd?

Figyelt kérdés

félek a fogorvostól...

nem fájnak szerencsére, de el akarok menni fogdokihoz...csak nem tudom hogy mire számíthatok..fizetésileg.2éve azt mondták hogy gyökérkezeltetni kell. az fájdalmas?tudom hogy túl lehet élni, de azért félek!! betömhetik még ezt?vagy kihúzzák?gyökerestől? írjatok! köszönöm!!


2008. márc. 12. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyökérkezelni kell, gyökértömést fognak csinálni. Kifúrják addig a fogat, míg láthatóak nem lesznek a gyökércsatornák. Kitágítja őket gyökértűkkel, kiszárítja a csatornákat, és beviszi a tömőanyagot. Persze kapsz érzéstelenítőt. Ha egy nem elég, kaphatsz még. Kellemetlen a dolog, de valóban ellehet viselni. Inkább bírd ki, minthogy elveszítsd ezt a 2 fogadat. Ne félj, már nekem is gyökérkezeltek. Nem tudom,hogy 2 év alatt mennyit romolhatott a fogad,keress fel egy fogorvost. De ebből biztos nem lesz még húzás, lehet gyökérkezelni. Egyébként ha foghúzás van, ott a gyökeret is eltávolítják. :) Kivéve azt az esetet, mikor fogorvostanhallgató munkáját néztem végig, aki húzásnál beletörte a gyökeret. :) Sztk-i árakról nem igazán tudlak informálni, talán 3000 körül van egy gyökérkezelés. Ahova én járok magánrendelőbe,ott egy gyökérkezelés csatornánként 8000, gyökértömés csatornánként 3000.
2008. márc. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 papagenou ***** válasza:
nekem is pont így volt két fogam, csak a gyökér volt ott tulajdonképpen, de egy jó fogorvos ha megisbajlódik vele egy kicsit, de kitudja húzni. vagy csak az én fogorvosom (iskola szerződtetett fogorvosa) egy boszorkány, hogy kb 2perc alatt nevetve elintézte? persze nekem így ingyen volt...bár látom h már régi a kérdés, de a fenébe, akkor is leírom:D
2009. dec. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!