Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon rosszak a fogaim, és...

Nagyon rosszak a fogaim, és egyre rosszabbodnak, hiába ápolom őket, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most tört bele az egyik a kajába. Ráadásul tiszta fekete volt belül, pedig kívülről nem is látszott. Falun élek, van egy fogorvos (akit amúgy is utálok), és egy tömésemet, amit ő csinált, 3-szor kellett kicserélni.. Ráadásul elkezdett mellette a fog szuvasodni. máshová nem mehetek, mert ide vagyok "beírva", magánorvosra meg nem telik.. Minden kaja után fogat mosok, fogselymezek. Mit tehetnék?
2011. okt. 11. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Betegség állhat a háttérben. szedj kálciumot. Nem ártana egy teljes vérkép
2011. okt. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy bizony, sok nyomelem hiányától/túladagolásától lehetnek problémák a foggal, pl szelén, fluor, stb.

Még hormonális zavaroknál is lehet ez.

2011. okt. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell feltétlenül betegségre gondolni, nekem is hasonló tüneteim voltak/vannak. Lehet genetika áll a háttérben, az én fogaim kb. 16 éves koromban kezdtek el rohamosan tönkremenni, persze kívülről fehérek voltak, de amikor elmentem fogorvoshoz ő rögtön 7-8-at számolt amit javítani kell. Hát volt időszak régen, hogy értsd szó szerint a hétköznap minden napján mentem délelőtt fogorvoshoz + délután suli. Ahogy kész volt egy kör, már rövid időn belül újra átszámolta és megint talált egy csomó rosszat. Most jelenleg ott tartok, hogy csak érzékenyek, de hálistennek nyugodtan rá tudok harapni az ételekre. Ja és az volt a poén, amikor a leghátsó őrlő fogam az Orbit rágógumitól tört le :D (20/F)
2011. okt. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem zsömlébe tört bele, szintén hátsó. Megvizsgáltam, hajszálvékony volt a fog ott, ahol letört, szóval nem is csodálkozom..

2011. okt. 12. 11:57
 5/6 A kérdező kommentje:
És én is 16 vagyok, ráadásul lány, annyira rossz..
2011. okt. 12. 11:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, a rossz fog nem fogja azt jelenteni, hogy veled nem éri meg csókolózni, meg komolyabban foglalkozni, sosem szabad elítéljen senki aki ezt észre is veszi rajtad, te csak kezeltesd ahogy bírod, és az életedet nem ez fogja meghatározni. Előző voltam :)
2011. okt. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!