Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fog húzás után mit...

Bölcsesség fog húzás után mit ajánlotok? (lent)

Figyelt kérdés
Ez alatt olyanokra gondolok, hogy miután elmúlt az érzéstelenítő miatti zsibbadás, milyen ételt ehetek, milyen gyógyszert szedjek a fájdalomra, stb.?
2011. okt. 18. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem elsö alkalommal nem kellett gyogyszer,másodjára megelőzésképp egy panadol extrát vettem be.

Enni azt ettem amit tudtam:)

2011. okt. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de pl arra gondolok, h ugyebár tejes cuccot kerülni kell pár napig..és akkor mit??
2011. okt. 18. 10:42
 3/5 anonim válasza:

Nekem azt ajánlotta a fogorvos húzás után, hogy három napig kerüljem a tejféléket, mert a fogíny-seb addig védtelen az élőflórás baktériumokkal szemben és a sav amik kibocsájtanak magukból, okozhatnak gyulladást.


Egyébként bármi mást ehettem.

2011. okt. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem mondták h nem ehetek tejterméket,meg is pusztultam volna a reggeli kávé nélkül
2011. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
kerüld a meleg dolgokat is, és vigyázz a nyelvedet ne tedd mindig oda a fog helyére, had gyógyuljon a sebed.Foghúzás után mintegy két napig nem ajánlott tejtermék és tömény alkohol fogyasztása. Szintén kerülendő a nehéz fizikai munka, ám a sportolás és testedzés úgyszintén a kerülendők kategóriájába tartozik. Ezek az óvintézkedések fokozottan érvényesek, ha a fogat a felső állcsontból távolították el, mivel az arcüreg nagyon közel van, így az meg is nyílhat, és az arcüreg is felülfertőződhet.
2011. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!