Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen problémát okozhat a ki...

Ketteske kérdése:

Milyen problémát okozhat a ki nem nőtt bölcsességfog, ha nem vetetem ki?

Figyelt kérdés

A jobb felső bölcsességfogam nem nött ki, és néha zavarja a mellette lévő fogaimat. E miatt ki kell vetetni?

Vagy lehet élni ezzel a problémával?

Most hogy tudom mitöl érzékeny néha a fogam, már nem félek, hogy lyukas, vagy gond van vele. És az érzékenység rövid időn belül elmúlik. Mi van, ha benthagyom?


2011. nov. 15. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet belőle állcsontciszta, ill. nyomhatja a körülötte lévő képleteket (ebből adódóan benne van a pakliban a fogsor torzulása, fájdalmak, szomszédos fog gyökerének nyomás miatti elpusztulása).
2011. nov. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát majd akkor lesz gond, ha elkezd nőni, mert már most tudod, hogy nem jó irányban van. Ha arra nő, elnyomja a másik gyökerét, amitől az teljesen tönkre is mehet, vagy torzulhat a fogsorod.
2011. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így van, tolja a fogsort, akár ki is dőlhetnek az utána lévő fogaid. Nekem is ilyen az alsó bölcsességfogam, hogy nem nőtt ki, hanem vízszintesen áll az ínyem alatt:/ Nekem panorámaröngten mutatta ki és azt mondta az egyik fogorvos, hogy ezt ki kéne szedetni, de anyni bajom van most más fogammal, hogy perpill én ezt egyelőre leszarom. Majd talán nyáron kiszedetem szájsebészeten.
2011. nov. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem jó irányban van, de így is nyomja a többit. Félek kiszedetni...:( Rohadtúl fájhat.
2011. nov. 17. 10:27
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne az tartson vissza, hogy félsz a fájdalomtól. Nekem három bölcsességfogamat vették ki egyszerre, ebből kettő még át sem tört, a harmadik pedig két gyökerével közrefogott egy ideget. Én is féltem, mert amikor - még korábban - az elsőt vették ki, az eléggé fájt, miután elmúlt az érzéstelenítő hatása. Egyik kollégám javasolta, hogy már a műtét előtt vegyek be elhúzódó hatóanyagleadású fájdalomcsillapítót (én 150mg Diclacot vettem be), majd még mielőtt kimenne az érzéstelenítő hatása, vegyek be egy másik félét. Teljesen igaza lett, hogy ég és föld... Minimális fájdalommal megúsztam, pedig a korábbi alkalommal, amikor csak egy bölcsességfogat vettek ki, az eléggé megviselt.
2011. nov. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Ha jól beérzéstelenítik, nem kell amúgy szarni. Anyukámnak vésték, kalapálták, csontfúróval szedték ki, olyan szar helyen volt (és ez kb 25 éve volt), mégse érzett közben a világon semmit. Előtte fájdalomcsillapítót pedig bevenni semmi értelme, mert az kb annyit ér, mintha bevennél egy algopirint, mielőtt levágják tőből a karodat. Max. pszichés szinten hatott az előttem írónak, igazából a Lidocain érzéstelenít (sőt, jobb helyeken már Ultracaint használnak, az erősebb a L-nál.)
2011. nov. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Kedves előző, legközelebb talán légy kedves utánanézni dolgoknak, mielőtt szakmailag inkorrekt dolgokat leírsz.

Nem azt mondtam, hogy a vezetéses érzéstelenítés HELYETT kell bevenni a fájdalomcsillapítót, hanem ELŐTTE.

A módszert preemptív analgéziának nevezik, és az a célja, hogy a műtét során megelőzze a később fájdalmat okozó mediátorok képződését.

Itt olvashatsz róla bővebben:

[link]


Egyébként aneszteziológus főorvos javaslatára próbáltam ki, valóban működik, és nemcsak "pszichésen".

2011. nov. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Hétfőn kiszedik...
2011. nov. 19. 12:29
 9/9 anonim ***** válasza:

sziasztok, az lehetséges, hogy csak egy bölcsesség fogam nő ki? illetve van?

vagy mindig megvan mindanégy?

2011. nov. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!