Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Indokolt esetben van e ingyene...

Indokolt esetben van e ingyenes fogászati ellátás?

Figyelt kérdés
Sajnálatos módon örököltem a rossz fogakat! Már kiskoromban kilyukadtak a fogaim, pedig rendszeresen mostam őket!!Sajnos az első kettő lyukadt ki, amiket be is tömött a fogorvos . Sajnos mára kiesett a tömés belőle, és ismét elkezdett feketedni . Sajnos a felső fogsorom formája sem szép. amellett hogy hézagok vannak a fogaim között, az összes között, egyik sem szép kocka alakúra nőtt, hanem háromszög alakúra, hegyesre. Sajnos nincsen pénzem megcsináltatni őket, mert nagyon sokba kerülne, ha egy gyönyörű fogsort szeretnék. A családom nem tud támogatni és jelenleg én is szociális segélyen élek, ami havonta 28.500 ft Ráadásul 275 km-re lakom a bejelentett otthonomtól, ami azt jelenti, hogy ha elmegyek SZTK-ba, a lakhelyem miatt nem biztos hogy megcsinálják ingyen. Ide nem tudok bejelentkezni sajnos,mert az albérlet tulaja nem engedi. 26 éves vagy, nem vesznek fel sehova dolgozni, mert a fogaim esztétikailag nem szépek . 26 évesen még nem mosolyogtam nyitott szájjal soha..Senkinek nem kívánom ezt az érzést, hogy a fiatalkorát így kelljen leélnie, illetve ne merjen megszólalni baráti társaságokban és gátlásossá váljon emiatt. Senkire nem számithatok, mert körülöttem senki sem gazdag. Tud valaki esetleg valami olyan fogászatot, ahol ha valóban ilyen indokolt az eset, akkor ingyenesen csinálnak egy szép fogsort ?
2011. nov. 21. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a Mária utcai fogászati klinikán kell jelentkezni.

Vidéken teljesen biztos hogy nincs ilyen, tán csak a fohúzás.

2011. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pedig az állandó lakhelyeden tudsz csak intézkedni. Először is meg kell kérned a közgyógyellátásra jogosultságot. Az önkormányzatnál kell. Ha megkapod, a körzetes fogorvos csinálja meg a fogsorod. Azt pontosan nem tudom, teljesen ingyenes-e?
2011. nov. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Megnéztem a Mária utcát, de több mint 1 évet kell várni, ugyanis várólista van :(

2. válaszolónak : Sajnos az sem ingyenes, az is elég magasra rúg :(

2011. nov. 21. 18:54
 4/4 anonim válasza:
Teljesen átérzem a helyzeted, nekem a terhesség alatt kezdtek tönkremenni a fogaim, azóta pedig katasztrofális lett a dolog. Én sem szeretek társaságba menni, mosolyogni... A Tb semmiféle támogatást nem ad fogászatra, tehát a közgyógy nem segít rajtad. Nem tudom hol laksz, nálunk itt Pécsen a Fogászati Klinikán dolgoznak orvos tanhallgatók, akik teljesen ingyen csinálnak mindenféle kezelést, a pótlásnak is csak a technikai költségét kell fizetni. Szeptembertől májusig dolgoznak. Érdeklődj, hátha a lakóhelyeden is van hasonló lehetőség. Ha a Mária utcában van ilyen lehetőség érdemes akkor is föliratkozni a várólistára, ha egy évet kell várni, mivel ahogy írtad önerőből nem tudod megoldani. DE remélem azóta már sikerült megoldani, szurkolok neked.
2012. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!