Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap előtt szerelték fel a...

Tegnap előtt szerelték fel a fogszabályzómat, az normális-e, hogy amiket a hátsó fogaimra szereltek, mosolygásnál vagy nevetésnél nekidörzsölődnek a szám belsejének és egy idő után már zsibbad tőle a szám?

Figyelt kérdés
Azt hiszem azok tartják a drótot amik a hátsó fogaimra vannak szerelve., ez ilyen kiálló valami, a nevét nem tudom
2009. máj. 23. 08:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon érzékeny voltak a fogaim, miután feltették pár hétig, szabályosan fájt szinte az összes. ezenkívül kidörzsölte nekem is a szájnyálkahártyámat, de meg lehet szokni. aztán ezek szép lassan elmúltak. sőt miután leszedték, utána is fájtak a fogaim, meg ínygyulladást is kaptam. kérdezd meg a fogorvost, mit ajánl, egy szájfertőtlenítős öblögető sztem biztos nem árt.
2009. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, igen, normális! Nem tudom, hogy gyűrűt kaptál-e (körbefogja a fogad), vagy csak tubust (az csak egy kis alagútszerű vmi :), de mindkettőt meg fogod szokni! Nekem van mindkettőm, a gyűrű sokkal rosszabb. Én pl. a gyűrű nyelv felöli részén lévő bigyótól napokig öklendeztem, de aztán egyszer csak elmúlt, megszokta a nyelvem, hogy ott van!

Kaptál viaszt? Ha igen, tehetsz rá, picit nehezen marad ott, de sokkal komfortosabb lesz tőle a fogszabályozó. Ha nem kaptál, akkor dm-ben lehet kapni. A fogselymek, fogköztisztító kefék körül kell lennie valahol, 7-800 ft körül van, de az elódok biztos segítenek, ha nem találod.


Az első napok nagyon rosszak, de 1-2 hét múlva már minden rendeben lesz!

2009. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen normális. :) Nekem néha még most is fel szokta dörzsölni ha sokat beszélek, vagy nevetek, pedig már 2 éve fennt van.
2009. máj. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!