Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most tömték be a fogam (ideigl...

Most tömték be a fogam (ideiglenes) gyökérkezelés miatt és most fáj, elvileg nem kéne fájjon, mitől lehet?

Figyelt kérdés
akkor fáj amikor nyelek,mer hát a nyálat összekell gyüjteni nyelés elött,és mikor ezt megteszem fáj,de most is pedig mostmár nem nyelek
2012. jan. 17. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj majd vissza az orvoshoz és szólj neki, hogy még kell a kezelés mert fáj.
2012. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor egy darabig érzékeny lehet a fog, de ha agyig hatoló éles féjdalom, akkor még tisztítani kell a gyökérben, én már jártam így. Ha csak enyhe fájdalom, akkor elvileg el fog múlni, vegyél be egy fájdalomcsillapítót.
2012. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

igen,még azt akarokm kérdezni hogy most akkor vehetek be voltaren dolo-t? mert elég sokféle gyógyszert kaptam kezelés közben és hogy szabad-e utána?

amúgy egyre jobban fáj

2012. jan. 17. 16:32
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon fáj tényleg menj vissza, mert begennyesedhet. Ha nem csinált röntgent róla, akkor mindenképp kérd hogy röntgenezzék meg. Én már jártam úgy, hogy végigszenvedtem egy hétvégét fájó foggal, nekem is ugyanígy betömték a gyökérkezelt fogamat, majd hétfőn kiderült a röntgenen, hogy lett alatta egy óriási gennycsomó, ki is kellett húzni.

Azóta ha gyökérkezelnek mindig csinál röntgenfelvételt, hogy lássa jól kitisztult-e és minden rendben.

2012. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ideiglenes tömés van benne, és ma volt a beavatkozás, akkor ez belefér. Jól meg lett bolygatva a fog. Nekem azt javasolta a privát orvosom, hogy jegeljem. A fájdalmat jól csillapítja. A gyógyszert nyugodtan beveheted, de elöbb próbáld a jegelést, mert ugyan olyan hatásos.
2012. jan. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: holnapra lecsillapodik. Nekem így szokott lenni. Öblögesd kamillával, Liszterinnel.
2012. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
oké köszi! :)
2012. jan. 17. 17:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vegyél be egy fájdalomcsillapítót, nekem a gyökértömés után a doktornő Cataflamot írt fel, csak 1 db-ot szedtem be, pár óra múlva már nem fájt annyira, de ha a fájdalom erősödik és éjszaka is fáj, akkor holnap menj vissza.
2012. jan. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 fogamat gyökérkezelték és felkészítettek rá, hogy fájhat még egy ideig. Ilyenkor már nem a fogad fáj, hanem a gyökere gyullad be egy kicsit, mert konkrétan azt basztatják meg, elég komolyan. Na most én konkrétan majd meghülyültem az első napokban, úgy fájt. De pár hét múlva mindkétszer magától rendbejött.
2012. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!