Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökér kezelték a fogam nem...

Karcsi22 kérdése:

Gyökér kezelték a fogam nem mentem vissza és teljesen letört csak a csonk maradt, az orvosom szájsebésztre küldött :S Hogyan szedi ki? és nagyon fog fájni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
kivési, egyrészt a fogadat is pótoltatnod kell majd, másrészt lesz egy kisebb szájsebészeti műtéted. Szerintem ne mérte meg. Kapsz érzéstelenítőt, fájni majd annak elmúltával fog.
2012. jan. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bánomisén ***** válasza:
Nem hiszem, hogy fájni fog, hiszen érzéstelenítik, mielőtt hozzányúlnak. Elvileg, ha nagyon kicsi látszik csak a koronából, akkor bevágják az ínyt és kiemelik a maradék fogat. Viszont, miután az érzéstelenítő hatása elmúlik, fájni fog, hiszen egy nyílt seb lesz a szádban, úgyhogy fegyverkezz fel fájdalomcsillapítóval.
2012. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, de gondolom nem fog jobban fájni mint egy foghuzás utáni seb, ugyanis hétfőn huzták ki az egyik fogam :)
2012. jan. 21. 15:15
 4/6 anonim ***** válasza:
ha vésni kell, mert a fogóval nem tudja megfogni a csonkot, akkor utána jobban fog fájni, mert nagyobb szöveti roncsolódást kell okoznia, hogy hozzáférjen
2012. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
remélem, hogy megúszom vésés nélkül, mert ez nem hangzik túl jól :S
2012. jan. 21. 15:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszer én is így jártam, simán kiszedte a szájsebész gyökérfogóval, de egy magán fogorvos -ha nem gyulladt a gyökér- még meg is mentené egy csappal, amire ráépíti a fogat és koronát húz rá.
2012. jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!