Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog, hogy tovább?

Bölcsességfog, hogy tovább?

Figyelt kérdés

Elkezdett nőni a bölcsességfogam, nagyon fáj! (22 éves vagyok)

Alig tudom kinyitni a számat, a fél arcom be is van dagadva, és érzem, hogy forró az ínyem ott, ahol jön a fog. Tulajdonképpen már hónapokkal ezelőtt elkezdett jönni, de az nem fájt, a hegyek már kibújtak, azt éreztem a nyelvemmel, most jön a többi része, szerintem. A fogmosással nincs baj (Sensodyne Classic-kal mosom), nem fáj, nem vérzik, de nehéz, mert alig tudom kinyitni a számat :S


Kb mennyi ideig fog ez eltartani, mivel gyorsíthatom meg a folyamatot? Szedhetek-e gyógyszert, pl gyulladáscsökkentőt? Mit ajánlotok?


Köszönöm szépen a válaszokat!


2012. febr. 3. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha be van dagadva az arcod, akkor menj el fogászatra, ott majd írnak gyulladáscsökkentőt, az ínyedre jó a Phlogosol oldat töményen ráecsetelve.
2012. febr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2012. febr. 3. 09:33
 3/5 Antimod ***** válasza:

Begyulladt az ínyed, esetleg a nyálkahártyát is irritálja.

Fogorvos meg tudja nézni, hogy ki kell-e húzni esetleg. Nekem az összeset ki kellett, mert nem fért volna el a számban, és "ránőtt" egy másik fogamra. Azért is gyulladt be.


Menj el minél hamarabb, mert emlékszem, milyen rossz a szájüregi gyulladás - hamar tudnak rajta segíteni.

2012. febr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia!Én pont ugyanígy jártam mint te:kb. ennyi idősen kezdődött a tortúra,elkezdett kijönni mind a 4 és ahányszor véletlenül ráharaptam valami keményebb falatra velük begyulladt és bedagadt napokra.Aztán egyik nap arra ébredtem hogy nem tudom kinyitni a számat és nagyon-nagyon fáj (mint később a szájsebész közölte:ez szájzár és aztán felvágta az ínyemet egy baromi nagy adag fájdalomcsillapító injekció után-simán kifeszítette).szóval aztán a többivel már nem vártam ezt meg és elmentem magánrendelésre ahol leégették róluk lézerrel az ínyt-brutális szaga van de azóta semmi problémám,neked is ezt tudom ajánlani!
2012. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Már jobb a helyzet, nagyjából kijött a fog, már tudom nyitogatni, alig érzem már :) bár ez még csak az első.. :D

2012. febr. 8. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!