Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökércsapos a fogam! Fájhat?

Gyökércsapos a fogam! Fájhat?

Figyelt kérdés
Az első fogam csapos , pár hónapja csináltattam. Ma belenyilalgat, fájdogál. Normális ez? mitől lehet?
2012. febr. 20. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet, h nincs kiidegelve rendesen, menj vissza a dokihoz.
2012. febr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem mondod??? S akkor lekell szedni a műfogat? Vagyis újra csináltatni, amit nekem kell állnom???
2012. febr. 20. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
hát elvileg igen :S
2012. febr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
S a leszedés az fáj??
2012. febr. 20. 18:17
 5/8 anonim ***** válasza:
igazából nem tudom, mert nekem csak gyökértömést csináltak (vagy ugyanaz?), de az meg kiesett...-.- (magyarul elbaszarintotta a doki, elnézést a kif-ért) elvileg gyöktömésnél csak meglazítják a végleges tömést fúróval, és vele együtt kijönnek azok a tűszerű valamik. fájni nem hiszem hogy fáj.
2012. febr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyökérkezelt fog attól fájhat, ha a gyökércsúcs körül begyullad a csonthártya, és a környező szövet. Ehhez semmi köze nincs ahhoz, hogy nincs "rendesen kiidegelve". Még egy egyszerű rezidenshallgató is ki tudja szedni a fogbelet meg az idegeket, a sikertelenség nem emiatt szokott lenni, hanem a rossz tömés miatt (túl rövid ill. túl hosszú a gyökértömés, vagy nem sikerül teljesen kitölteni a gyökeret a tömőanyaggal..stb). Vissza kell menni egy kontrollröngtenre a dokihoz.
2012. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!
2012. febr. 21. 18:41
 8/8 PetFen ***** válasza:
Ha gyökércsapos ,akkor fémből készült egy csap ,ami a csonkot egészíti ki ,és arra lett maga a korona ragasztva ,ebben az esetben ha fáj,le kell szedni a koronát ,ami ha nem ideiglenesen van ragasztva ,akkor csak roncsolással távolítható el ...így minden esetben újra készül,de ha pár hónapja lett átadva akkor elvileg garanciális !!! Szóval nem ártana vissza menni !!!
2012. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!