Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire kell figyelni bölcsességf...

Mire kell figyelni bölcsességfog kihúzás után?

Figyelt kérdés

Kedden délután szedték ki a bölcsességfogamat. Aznap nem is volt bedagadva szinte, úgyhogy nem jegeltem csak kicsit. Másnap reggelre szépen bedagad. Most is szép nagy és eléggé fáj :(

A legrosszabb hogy a doki nem mondott semmit hogy mit csináltak, mire figyeljek, mondta hogy 1 hét múlva jöjjek vissza varratszedésre. Még a bölcsességfog előtti fogamnál is látok varratot az ínyemnél.


Azt mondják mosni kell, bár még 1cm-re se tudom kinyitni a számat. Aki túlesett már ezen hogy csinálta?

A környező fogakat kell csak megmosni?



2012. márc. 15. 17:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Jegeld ezerrel, szedj fájdalomcsillaótót, semmi tejterméket ne egyél lehetőleg, sem alkoholt. A fogadat mossad, de a sebbe véletlen se nyúlj bele fogkefével. Tiszta vízzel öblögesd ki a szád evés után, de a műtött oldalon ne.
2012. márc. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igazából az nem volt egyértelmű amit neten olvastam, mert sok helyen írták hogy a sebet is meg kell mosni puha fogkefével. De nem igazán tartottam jónak, mert ugye azon van egy heg meg ugye ott vannak a varratok. Azt az oldalt nem is nagyon mertem megmosni, a másik oldalt próbáltam.


De nehéz, mert nagyon kicsire nyílik a szám és alig férek be a fogkefével. Félek véletlen meg ne sértsem a sebet. :S

2012. márc. 15. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Sebet öblögetni szívogatni nem szabad.

Fogat mosni kell, de a seb körül csak óvatosan, nem szabad a sebbe nyúlni.

Alkoholfogyasztás, dohányzás tilos.

Tejtermék fogyasztás szintén tilos a varratszedésig.

2012. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!