Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért vérzik a fogínyem...

Miért vérzik a fogínyem minden fogmosáskor és hogyan kezelhetem?

Figyelt kérdés

Naponta legalább kétszer mosok fogat és nem nyomom rá a fogkefét erősen sem. Rendszeresen váltom a fogkefémet, úgy ahogy azt kell. De mindezek ellenére is vérzik.

16/L


2012. márc. 25. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van, szedesd le a fogköveidet, tömesd át a fogaidat, ha van elálló, rossz tömésed. Használj gyógynövény tartalmú fogkrémet, pl: Parodontax, az ínyedet lemoshatod 3%-os hyperol oldattal, vagy erősre főzött kamillateával öblögethetsz is, de használhatsz szájvizeket Meridol, Curasept. Nem baj, ha vérzik fogmosásnál, ne hagyd abba a fogmosást.
2012. márc. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt már én is olvastam, hogy sokan hiszik azt, hogy túl erősen mossák a fogukat és ezért gyengébben és ritkábban mossák, pedig nem szabad. Egy fogamat tömték nem rég. Köszönöm a tanácsokat, megfogadom!
2012. márc. 25. 23:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont ahogy az első írta, csak én még hozzátenném, hogy fogmosáskor az ínyed felől indulva söprögess a fogad felé. Ez azért jó, mert így nem kerül a fogad és az ínyed közé semmi kajaszármazék és a vérzést is elkerülheted.
2012. márc. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
a barátnőm is ezzel szenvedett kiderült hogy fogköve van, leszedette elmúlt :) menj el egy fogorvoshoz, az majd segíteni fog
2012. márc. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
rendben úgy lesz, köszönöm a válaszokat!:)
2012. márc. 26. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!