Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most fogják kimüteni az alsó...

Most fogják kimüteni az alsó bölcsességfogamat! De nagyon félek. Akinek már csinálták az irja le lécci h az egész h történik?

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem csak a két felsőt szedték ki, úgy 4-5 éve. A két alsó is nagyon rossz helyen van, de egyébként komplikációt nem okoznak egyelőre, úgyhogy nem erőltetem a kiszedésüket. Állítólag az alsó bölcsességfogak műtéte ugyanis dupla akkora tortúra, mint a fentieké...


A műtét előtt kapsz egy nagy adag érzéstelenítő injekciót, és meg kell várnod, amíg teljesen elzsibbad a kérdéses rész. Nekem addig kint kellett várakozni. Aztán jött maga a húzás, ami kb. 10 percig tartott mindkét esetben. Közben egyáltalán nem éreztem semmit, emiatt nem kell aggódnod. Csak az volt kellemetlen, amikor feszegették az állkapcsomat, meg a végén már kalapáccsal verte, és remegett bele az egész fejem. Utána összevarrják a fog helyét, és mehetsz haza. Egy-két óra múlva elmúlik az érzéstelenítő hatása, na akkor fog fájni. De nekem az sem volt vészes. Az első nap vettem be gyulladásgátló fájdalomcsillapítót (Cataflam), később már az se kellett, simán kibírható volt. Enni nem nagyon lehet vele, csak pépeset egy-két napig, majd később a másik oldalon lehet rágni. Nekem mindkétszer pénteken volt a műtét, és hétfőn már mentem rendesen az egyetemre, addigra teljesen elmúlt a fájdalom, és már észre se vettem. A sebészetre még egyszer vissza kell menni egy-két hét múlva varratszedésre, de annál már nem érzel semmit, ollóval elvágja a cérna kiálló részét, és kihúzza. Az viszont lehet, mondom, hogy az alsó bölcsességfog ennél kicsit jobban fáj, és a gyógyulás is tovább tart.

2012. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nem kellemes, de az érzéstelenítő után már nem érezni semmit, simán ki lehet bírni.

én végig csukva tartottam a szemem, így nem láttam, milyen eszközöket vetett be a doki. sztem dugóhúzót is használt, de érezni abból se éreztem semmit.

utána eléggé fáradt voltam, kb. ennyi volt.

2012. szept. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)nekem nemhúzzák ki mert még ki se nött:D
2012. szept. 13. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!