Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magánrendelő vagy sztk?

Magánrendelő vagy sztk?

Figyelt kérdés
A 2 alsó bölcsességfogamat ki kell műteni,ugyanis még nem nőttek ki, de már tolják összefelé elöl a fogaimat. A fogorvosom a magánrendelőt javasolta,de az túl drága,mert 20 ezer ft/fog körül van. Viszont olvastam már 1-2 rossz élményt az sztk-s műtétekről. Árban meg ez lenne jobb. Tényleg ennyire rossz az sztk-ban? Vagy bevállalhatom? Volt vkinek jó élménye ott ezzel kapcsolatban?
2009. aug. 1. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Azért az sztk-s orvos sem érzéstelenítő nélkül áll neki.

A magánrendelőkben eleve más a környezet, a beteg körbe van ugrálva, eleve oldódik a félelme, ellentétben egy sztk- zsúfolt rendelőben, ahol fejüket fogó, meg véres szájjal kijövő beteg váltogatják egymást a dokinál. Ott ezt fizeted meg.

2009. aug. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már volt fogászati műtétem sztk-ban. Hát ami különbözik egy magánrendelőtől, az a környezet. Nem éppen egy jó látványt nyújt a mi rendelőintézetünk például. Velem kedvesek voltak, nem azt mondom, hogy kinyalták a s*ggemet, de kaptam érzéstelenítőt, ellenőrizték, hogy biztos elzsibbadt-e a terület, az orvos próbált nyugtatni, nem kapkodtak, nem szóltak gorombán hozzám, az orovs még énekelt is műtét közben, mert nem volt steril tampon, elfogyott. Na ez azért nem volt valami bizalomgerjesztő, de amúgy az orvosra, asszisztensekre, nem lehet egy rossz szavam sem. Ha annak a 40000 Ft-nak van jobb helye is, akkor szerintem menj el nyugodtan sztk-ba. Ha esetleg már a legelején látod, hogy nem stimmel a dolog, és nagyon bunkók, akkor mondhatod azt, hogy te mégsem szeretnéd a műtétet, mert megijedtél, kisétálsz, és talán soha többet nem is fogod őket látni.
2009. aug. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én az SZTK fogászatban már csalódtam (nem láttak meg röntgenen dolgokat, nem kezeltek megfelelően, futószalagként bántak a betegekkel), de ez nem jelenti azt, hogy nincs jó orvos az SZTK-ban. Nézd meg, nálatok milyen a helyzet, ha jó, akkor maradhatsz, és a pénzed is megmarad, ha bármi is eltántorít, inkább keress egy magán fogászatot, DE azt is ki kell fogni, hogy nem anyagias orvos legyen, szóval alaposan utána kell kérdezni. Akárkihez ne menj, a fog fontos, nekem az akkor klinikán dolgozó fogszabályzós orvosom tönkretette a fogsoromat, mert nem tudtunk neki tejelni (nem a magánrendelésen), évekig nem tudtam rendesen harapni, mert fájt, nemrég hozták rendbe.
2009. aug. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igaz életemben nem voltam túl sokszor fogorvosnál, de annyit mondhatok amikor sztk-ba mentek a doki egy hentes volt. A magánrendelőbe igaz hogy egy vagyont fizettem, de kedves volt, elmondott mindent hogy éppen mit csinál, és gyengéd volt a fogaimhoz. Nekem megérte. Ingyen nem kell hentes.
2009. aug. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is spórolok ahol tudok, de a fogorvoson soha nem szabad! Egyszer voltam sztk fogorvosnál aki rosszul érzéstelenített.. és egy órán át csinált egy tömést. Utána közölte velem hogy van egy kollegája is (virágnyelven ez annyit jelent hogy többet nem akar velem és a rosz fogaimmal sz*rakodni). Elmentem magánrendelőbe ahol elég sokat fizettem, de fél óra alatt 3 fogat megcsinált, és ráadásként még bonuszként lepolírozott egy elszineződött fogat, pedig nem is kértem rá. Hidd el megéri!
2009. aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én egyik fogamat magánrendelőben csináltam 10 000 Ft volt, a másikat sztk-ban az ingyenes volt.

Különbség:

a magándoki nagyon rendes volt az sztk-s baromi bunkó

az ár viszont magáért beszél

Azonosság:

mind a kettő nagyon jól megcsinálta a fogamat


AMúgy mostanában sztk-ban (úgy 50 év alattiak) is nagyon jól meg tudják csinálni a fogat, de ugye ott a beteget nem "rajongják" körbe".


Csatlakozom az előzőhöz, ha annak a 40e Ft-nak jobb helye lenne akkor menj sztk-ba mert ott is jól megcsinálják és ki tudja, lehet egy kedves szájsebészt kapsz

2009. aug. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Épp most szedetem ki én is a bölcsességfogaimat. A jobb oldalon kettőt már kiműtöttek, bő egy hét múlva pedig a maradék kettőtől is megszabadulok. Én egy nagyon jó magánrendelőbe mentem itt Pesten. Nem olcsó, de nekem ennyit megér. Nem csupán a kedvesség, a „körülugrálás” és a rendkívül kellemes környezet miatt, hanem tényleg rendkívül precízen dolgoznak. Csak az ingyenes állapotfelmérés alatt annyit foglalkoztak velem és olyan alapossággal vizsgálták át a fogaimat, mint ahogy az sztk-ban azt sosem tapasztaltam. (Ki is derült jópár komoly probléma, amit sztk-s doktornő észre sem vett, vagy csupán nem méltatott említésre sem.) Emellett türelmesek, meghallgatnak és nem dugják rögtön a számba a fúrót, amint a székbe ülök, hiszen ráérnek, nem ül kint 40 beteg a váróban. Így legalább kellemes tapasztalataim vannak és komolyan mondom: Örömmel megyek a fogorvoshoz!

A bölcsességfogaim kiszedetése egyáltalán nem volt fájdalmas (persze a feszítő, húzó érzést nem lehet kiiktatni). Óvatosan, figyelmesen dolgoztak, folyamatosan mindenről tájékoztattak, időnként még humorizáltak is. Figyeltek rám és én végig félelem nélkül ültem a székben.

A párom sztk-ban szedette ki a bölcsességfogait még régebben. Egy gyakornok kezei közé került, aki fúrás közben egyszer csak ijedten megszólalt: „Upsz!” A doktor odapillantott: „Sebaj, majd kikozmetikázzuk!” Végül is csak belefúrt egy másik fogába is, de azért nem túl megnyugtató műtét közben ilyet hallani. Utólag már vicces, de akkor nem volt az.

Az az igazság, hogy legtöbbször az anyagiak döntenek. Szerintem ha valaki megengedheti magának a magánrendelőt, ne sajnálja rá a pénzt. Mire költsön az ember, ha nem a saját egészségére? Ha pedig nem engedheti meg magának, menjen nyugodtan sztk-ba. Onnan is élve fog kijönni, legfeljebb kicsit kellemetlenebb emlékekkel.

(Utolsó megjegyzés: Sztk-ban pár hónappal ezelőtt betömték egy fogamat. (Az egyik legjobb hírű doktornő a környékünkön.) Aprócska lyuk volt, nem egy nagy feladat. Kiderült, hogy már most ki kell szedetni a tömést, mert alatta szuvasodik… Valószínű nem a doktornő hibája, hanem a környezeté. Kint vagy 10 türelmetlen beteg várt, sietnie kellett, fáradt volt, elcseszte akármilyen profi is. Köszönöm, sztk! Erről ennyit.)

2009. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért az tegyük hozzá az sztk-sok az éhbérért güriznek, le vannak becsülve, a rendelők állapota sem megfelelő stb stb.
2009. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fogorvos és nőgyógyász, amit SZTK-ban soha. Ha egy hónapig a kenéren kívvül más kajára nem telne, akkor is ez a kettő magánban, mert mindkettő elég fájdalmas lehet magánban is, nem kell, hogy egy agyonhajszolt, esetenként idegbeteg orvos rajtam verje le minden fájdalmát. A múltkor az SZTK-ban a gégészeten üvöltözött velem egy hentes (állítólag orvos),de egy fülfájással még kibírtam, mert tudtam, hogy az ötévente egyszer van.

Tisztelem, becsülöm az orvosoekat, nővéreket, egészségügyiseket (barátaim között is sok van), de SZTK-ba csak akkor megyek, ha nagyon nincs más megoldás.

2009. aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sajnos a fogászati kezelések árai nem olyanok, hogy csak egy hónapig ne tudj enni. Én másfél éve voltam utoljára a fogorvosomnál, akkor még magánrendelőben, úgy jöttem el, hogy az összes fogam rendben van.


Most fogszabályzót akarok csináltatni és megnézettem, hogy vajon mit kell előtte rendbe rakni.


Mérleg: fogkő leszedés + 7 tömés. Ez összesen minimum 96ezer forint lenne, ha csak egy felszínű tömésekről van szó de fel mehet 124ezerre is, ha három felszínen kell tömni. És ezután jön 20 ezerért a kezelési terv a fogszabályzóra, maga a készülék 300ezerért a két ívre és az állandó visszajárás.


Szóval annak a 100ezernek jobb helye is lesz, így marad az sztk és a remény, hogy normális orvost fogok ki.

2010. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!