Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 18 éves korban ez normális?

18 éves korban ez normális?

Figyelt kérdés
Rendszeresen ápolom a fogaimat napi 2 fogmosás és ha megtehetem akkor az ebéd után is megmosom. Soha nem voltam még fogászaton úgy hogy valami gond lett volna vele csak sima vizsgálatokon de mindig minden rendben volt. Most viszont észre vettem hogy a legutolsó fogamból bal oldalt a belsejéből kiesett egy darab. Most úgy néz ki hogy a fog közepe teljesen üres és csak körülette van fog viszont azon az üres részen pedig látom hogy kezd kibújni a fogam a hegye már kint van. Ez az utolsó tejfogam amúgy. Olyan a fogam közepe mintha alvadt vér lenne benne és kilátszik az új fog. Nem fáj és nem érzékeny sem hidegre sem melegre. Ez normális hogy most esik még csak ki az utolsó tejfogam ? 18 / f

2012. dec. 5. 22:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam hogy a belső résznél ami kiesett kis darab ott nagyon hegyes az éle és a nyelvemet eléggé zavarja
2012. dec. 5. 22:16
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a bölcsesség fogad lesz. Szerencséd van, hogy nem fáj. Van aki nagyon megszenved vele. Osztálytársamnak is most esett ki a tejfoga és 39 fokos lázzal kísérte a kinövés. Azért érné meg elmenni a fogdokihoz, hogy az alvadt vér ne legyen benne, mert az nem túl jó és hogy a külső rész miért van még ott.


18/L

2012. dec. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még várok mert már elég szépen kibújt és szerintem gond nélkül kinyomja azt a kis darabot. Akkor szerencsém van hogy nem fáj de, még fájhat :))
2012. dec. 5. 22:23
 4/5 anonim ***** válasza:

én is 18 éves vagyok (lány), viszont nekem még van azt hiszem, három tejfogam, és nem hiszem, hogy ki fognak esni..

Szerintem a csontfogad nyomja kifele a tejfogad, mert valamiért csak most kezdett el nőni. Véleményem szerint meg kellene látogatnod egy fogorvost, hogy egy igazi szakember is tudjon róla mit mondani, ne csak a Gyakorikérdések válaszolói! (:

2012. dec. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jogos a válasz :)

Csak nem tudom olyan fura hogy ennyi idősen még van tejfogam többi az nem zavar ha a fog fele úgy esett ki hogy észre sem vettem akkor nem lesz itt gond, de azért el fogok menni egy vizsgálatra

2012. dec. 5. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!