Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájás megszüntethető házilag?

Fogfájás megszüntethető házilag?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy házilag valamilyen praktikával megszüntethető-e a fogfájás. Most nem éppen a véső kalapács dologra gondolok. Hanem valami folyadékra, vagy akármire. Kb 4 napja, enyhén fáj a fogam. Még eddig életemben soha nem fájt. Húzva se lett egy se. Orvoshoz nem akarok menni, ezért az érdekelne, valaki tud-e rá valamit. Válaszokat előre köszönöm.

2012. dec. 10. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Fájdalomcsillapító?

Fogorvosnál volt már valamilyen kezelésed?

2012. dec. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Soha nem szoktam gyógyszert szedni. Nem fogorvosnál még nem volt semmilyen kezelésem. Nem is igazán akarok. Pont azt akarom elkerülni.
2012. dec. 10. 22:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért akarod elkerülni? Mennyi idős vagy?
2012. dec. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok. Soha nem szoktam orvoshoz járni. Kb 19 éves korom óta nem is mentem, csak ha tényleg nagyon muszály volt. Nem vagyok se hívő, se jehova. Csak nem bízok az orvosokban. (Remélem nem vagy orvos) :)
2012. dec. 10. 23:07
 5/8 anonim válasza:
Kellemetlen én sem bízok az orvosokban de észrevettem hogy van egy lyukas fogom ami még nem fáj ugyan de holnap megyek fogászatra és húzni fogják kicsit féltem de már elmúlt a félelmem kicsi stressz van bennem mert még soha nem csináltak a fogaimmal semmit szűrésekre eljártam! Már nem tudsz semmit csinálni mert elindult egy folyamat és ennél már csak rosszabb lesz ha begyullad akkor nagyon fog fájni és ha kihúzzák vagy esetleg csak betömik az is kellemetlen lesz akkor is ha érzéstelenítőt kapsz
2012. dec. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ohh, köszönöm a megnyugtató választ. A franc vigye el. :s
2012. dec. 11. 00:11
 7/8 anonim válasza:
Én félek a fogorvostol és hányinger kap el már akkor ha rágondolok ha belépek a rendelőbe már öklendezek és nem is a fájdalomtól félek hanem attól hogy el ne rontson valamit a fogorvos bár én magánrendelésre járok ott rendesek és oda figyelnek mindenre. Lehet ez most rémisztő de ne halogasd mert annál rosszabb lesz ne kínozd magad egy jó szakember megoldja a gondot fájdalom nélkül a fogászat is sokat fejlődött. Ha lyukas a fogad akkor ne várj menj el mert az nagyon begyulladhat és rettenetes fájdalmat tud okozni, nekem is lyukas fogam van de nem fáj még meg előzöm a bajt... 19 éves vagyok és most lesz az első fogászati beavatkozásom ráadásul kihúzzák de adnak érzéstelenítőt és nem fáj maga a foghúzás csak utána a seb de minden enyhíthető és inkább fogorvosi beavatkozás után fájon pár napot és legyek egészséges foggal mint hogy megvárom amíg jól begyullad nagy kínok között ki kezelik + még a gyógyulási idő.
2012. dec. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
házilag jó módszer lehet az ha szegfűszegolajat vattapálcikára csepegtetsz, és bekened vele a fájó fogat. utána ha elmúlt a fájdalom,akkor ki kell öblíteni, mert a szegfűszegolaj irritálhatja a nyálkahártyát.
2012. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!