Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászati érzéstelenitő...

Fogászati érzéstelenitő hatása az emberi szivre. Van rá valamilyen hatással?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy mennyire hat az ember szivére a fogászati érzéstelenitő beadás után? Elképzelhető, hogy leáll tőle a szive az embernek? Bocsi hogy ilyet kérdezek, de fontos lenne tudnom.
2009. aug. 23. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Legjob tudásom szerint nem okoz problémát az a kis mennyiségű érzéstelenítő, amit használnak. Ha félsz. hogy gond lesz belőle, beszélj nyugodtan a fogorvossal, hogy ilyen és ilyen szívpanaszod van, nem árt e az érzéstelenítő.
2009. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

szivpanaszom nincsen tudomásom szerint, csak a fogorvostól félek de nagyon, hogy huzás csiszolás, gyökérkezelés közben nagyon de nagyon fog fájni még érzéstelenitő mellett is. :((((


és attól hogy mi van akkor ha nem bírom a kiképzést azt hogy matat a számban és rosszul leszek. Akkor mit csinál velem az orvos? abbahagyja a kezelést?

2009. aug. 23. 11:15
 3/6 anonim ***** válasza:

A fogászati érzéstelenítő lidocaint és adrenalint tartalmaz. Az adrenalin azért van benne , hogy összehúzza a beadott területen az ereket és ezáltal ne tudjon elszállítódni a lidocain.


Normáls esetben ez a mennyiségű adrenalin semmi gondot nem okoz.


Szívbetegeknél azonban túlterhelheti a szivet.

2009. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és teljesen elzsibbasztja azt a helyet? mennyire lehet közben érezni a foghuzást és a gyökérkezelést illetve a csiszolást? állitólag lehet valami fájdalmat érezni. igaz?
2009. aug. 23. 17:09
 5/6 anonim válasza:
szia! nekem egy éve volt bölcsességfogműtétem alul,mindkettőt kivették egyszerre...nos az érzéstelenítőből jó sokat kaptam,de totál lezsibasztott,bár éreztem ahogy matat a számban pl.kiszedi a fogat DE nem fájt!! Theát fájdalmat nem éreztem..utánna,mikor múlt az érzéstelenítés..nos az már más tészta..ma is lesz műtétem,de ma a felsőkön a sor..(fogszabim lesz)azért én is izgulok,de ha a műtétet túléltem,már kibírom fájdalomcsillapítókkal azt az egy hetet amíg rossz :):) annyira nem vészes dolog a fogdoki,inkább ilyesztő :D
2009. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
hát ha mondjuk közvetlenül a szívedbe adják lehet h leáll :D
2010. nov. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!