Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha allergiás vagyok a higanyra...

Ha allergiás vagyok a higanyra, akkor a körzeti fogorvos fehér töméssel is ingyen megcsinálja a fogaimat?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 07:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Előre jelzem, nem tudom biztosra, a te esetedben hogy van, de nálunk a körzeti csak az általános vizsgálatra nem kér el pénzt. Azonkívül mindenre.

Maga a higanyos tömés cseréjét nem is vállalja el minden orvos, mert van benne egy kis rizikó, de ha mégis kicseréli esztétikaira, az nem olyan húzós. Legalábbis, én magánba járok, és ott egy amalgán cseréje esztétikaira 8000 Ft, és az biztos jól meg is csinálja.

Amúgy elvileg már nem is lenne szabad higannyal tömni,és ha allergiás is vagy rá...hát a fogorvosod nem volt elég figyelmes.

2012. dec. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Már évek óta meghozták a döntést, hogy meghatározott időn belül át kell állni a porcelán tömésre.

Nálunk sztk-ban már vagy 3 éve csak azzal tömnek és ismerőseim, akik tb alapon járnak fogorvoshoz is azt mondták, hogy nekik is azzal tömik már egy ideje.


Amúgy valamelyik kérdező írta, hogy általános vizgálaton kívül mindenért fizet, csakhogy ez nem így van. Pl. tömésért vagy fogkő-eltávolításért sem kell fizetni. Fogpótlásért viszont valennyit igen.

2012. dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kérdező, válaszoló, bocs.
2012. dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló!

Az első vagyok. És csak tudom, mit írok...édesanyámnak is pénzt kértek el a fogkőleszedésért, és ami még furább, a 12 éves unokaöcsémnek 6000 Ft-ért tömték be egy fogát. A körzetinél, nem magánba.

És idéznék: "Előre jelzem, nem tudom biztosra, a te esetedben hogy van, de nálunk ..."

Szóval én mondtam, hogy nem biztos..

2012. dec. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon átvertek, nézd meg az OEP-hez tartozó kormányrendeletet, le van írva, hogy azok az ellátások, amikért ti fizettetek tb által ingyenesek!!!
2012. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem sztk-függő.
2012. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Elvileg a körzeti fogorvosnál tömésért, húzásért meg fogkőleszedésért nem kell fizetni, de olvastam sok helyen, hogy amalgámmal tömnek. Eddig csak magándokihoz jártam, csak kicsit sokallom a 10-15 000 Ft-ot egy tömésért, és ha már fizetek TB-t, szeretném ha valami ellátást kapnék is cserébe érte. Kórházban dolgozom, nálunk ha valaki allergiás pl. a Penicillinre, akkor adunk neki mást, még akkor is ha az 5x annyiba kerül, mert nem tagadhatjuk meg a beteg ellátását. Még akkor sem, ha életében nem fizetett TB-t, csak szüli sorra a gyerekeket 12 éves kora óta. Szóval ebből kiindulva a körzeti fogorvosom is köteles ellátni, és betömni a fogamat fehér töméssel, még akkor is ha az sokkal drágább, nem mondhatja azt, hogy nem csinálja meg.
2012. dec. 27. 17:54
 8/8 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb, ha felhívod a rendelőt és megkérdezed, hogy mivel tömnek, elég nagy az esélyed, hogy már nem amalgámmal, mivel a legtöbb helyen már nem azzal tömnek. Ha pedig nálatok épp igen, akkor hivatkozva az allergiádra megkérdezheted, hogy ingyen megcsinálják-e fehér töméssel. Amúgy ha pénzért csinálnák még az ilyen fajta tömést, szerintem akkor is jobban jársz, mint magánorvosnál, mert tényleg horribilis összegeket tudnak elkérni. Barátnőm karácsony előtt fizetett 9 ezret a tömésért, és akkor ez még nem kiemelkedően nagy összeg...
2012. dec. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!