Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen hazi kezelest ajanlotok...

Milyen hazi kezelest ajanlotok nekem mert faj a fogam, mit tegyek, mert dokihoz nem megyek az tuti,?

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 21:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

nos, ln kb 3 hónapig éltem napi 6 aspirinen, fogfájás miatt. később már annyira fájt, h eccerre bevettem 3 aspirint, de szartsem ért. már magamnak okoztam fájdalmat, fogkefével addig dörzsöltem ott az ínyt, míg végül inkább az fájt, mint a fogam (mer az másmilyen fájdalom volt:D)

ezekután mentem el fogorvoshoz, mikor már a könnyem is kicsordult a fájdalomtól.

kihúzták, semmit sem éreztem. inkább poén volt h ott ütögeti, kalapálja énmeg semmit sem érzek :D 1 alatt begyógyult, és ennyi.

2009. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mész dokihoz, akkor lassan elhalhat a fogad ha szuvasodás miatt fáj, ha meg ínygyulladás, akkor is elég sok problémát okozhat, pl ha jól tudom, ki is eshet.


Házilag a fájdalmat tudod csillapítani, plusz antibakterális/antiszeptikus és gyulladáscsökkentő hatású gyógynövényteákat ihatsz mellé (pl körömvirág, kamilla), de meggyógyítani otthon nem lehet, ha lyukas, a lyuk csak nagyobb lesz, míg el nem tűnik az egész fogad...

2009. aug. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Fogsz egy madzagot, az egyik végét a fogadra kötöd, a másikat a kilincsre, aztán hirtelen kinyitod az ajtót. De szerintem jobban jársz a fogorvossal.
2009. aug. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Rohadtul nem a fáj a fogorvos ám, az érzéstelenítő szuri a maximum és az is semmi.
2009. aug. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Szia, én pont ma voltam fogorvosnál, pedig már legalább egy hónapja el kellet volna mennem. Csak húztam-halasztottam a fogorvost. Végül ma én is rászántam magam, pedig nagyon félek én is a fogorvostól.Azt mondta,hogy a tömés alatt van egy hatalmas lyuk (ami nem lett volna olyan nagy, ha előbb elmegyek).Végülis kihúzta a fogam és nem is fájt, mert előtte adott egy inyekciót, amit ráadásul meg se éreztem.Szóval a tanúság: győzd le a félelmed, és addig menj el amig nem lesz nagyobb a baj.
2009. aug. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Elhiszem hogy félsz a dokitól... a flector egy nagyon erős fájdalomcsillapító, én hazsnáltam sokat, ha féjt a fogam. Elmúlik a fájdalom, DE a fogfájás nem olyna mint a fejfájás. Vagy begyullad, vagy elhal, és kénytelen leszel mégis elmenni dokihoz, az viszont nem lesz kellemes... kérlek, menj el minél előbb... ezzel nem szabad játszani. A félelmeid le tudod küzdeni..
2009. aug. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Gondolkozz egy kicsit! Egyrészt a doki érzésteleníti a fogad, tehát nem érzel semmit, másrészt még ha fájna is, csak egy behatárolt ideig fáj, amíg a kezelés tart, így meg szenvedhetsz heteken keresztül.
2009. aug. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
nem is az hogy felek hiszen mar 8 fogat hozatam ,hanem az inyekciotol el ajulok,szoval csak hazi kezelesrol beszeljetek,ha lehet.
2009. aug. 27. 11:26
 9/16 anonim ***** válasza:
de ha egyszer erre nincs házi gyógymód, csak a fogorvos????felnőtt ember vagy nem 3 éves kisgyerek, szóval irány a doki. én tegnap voltam, simán túléltem a tömést, még jó, hogy most mentem amíg "csak" töméssel intézhető lett a dolog.(nálam tűfóbiásabb ember szerintem nincs a világon, becsuktam a szemem, amikor szúrta, így csak a szúrást éreztem)meddig fogsz várni? amíg kihúzzák az össze fogadat és sorban ájulhatsz el minden egyes húzás előtt?
2009. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mielőtt a fogorvos beadja a szurit meg fogja lérdezni, h allergiás vagy-e rá, ekkor te megmondod, h el szoktál ájulni tőle, ebben az esetben ő majd ajánl egy másik megoldást, de ha nem is kaphatsz érzéstelenítőt, akkor is csak rosszabb lesz, ha nem mész el, és hidd el, ő a fogorvos, azért van, hogy kitalálja mit csináljon, menj el, mert nemcsak elhalhat a fogad, hanem sajnos komolyabb következményei is lehetnek, ha begyullad, a gyulladás továbbterjedésével a szervezetedben máshol is kialakulhat fertőzéses állapot, még az orrüregekre, vagy rosszabb esetben a csonthártyára vagy a szívedre is ráterjedhet, és az több havi kórházi kezelést jelenthet.
2009. szept. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!