Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóról lenne szó!...

Pamkutya8 kérdése:

Fogszabályzóról lenne szó! Nekem csak a felső fogakra kellene. De nem tudom hogy működik ez az egész:S. Ha valaki felvilágosítana megköszönném?

Figyelt kérdés
2013. márc. 2. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy müködik hogy elmész a körzeti fogorvosodhoz,elmondod neki,hogy ő is láthatja,hogy fogszabályzásra szorulsz,szeretnél kérni fogszabályzásra beutalót.

Utána elmész a fogszabályzós fogorvoshoz(nem tudom,nálunk külön orvos fogszabályoz pl,lehet nálatok egy és ugyan az a fogorvos,ezt te tudod).A fogszabályzós megnézi a fogad,elmondja hogy hova kell,és hogy állandó vagy éjszakai kell e(ez általában kortól függ). Aztán elküld ilyen fogászati röntgenre,azt vissza kell neki vinned,megnézi,majd szed le lenyomatot a fogadról.

Ezt a lenyomatot elküldi szépen xy helyre,akik készítik úgymond ebből ilyen kis gipsz mintát,az alapján nézi majd a fogszabályzós orvosod,hogy melyik fogadat és merre,hogyan kell "húzni". Ha nem férne el,akkor számíts rá,hogy fogat is kell kihúzni.

Ezek után nekem el kelett menni,akkor tágításképp kis kék gumikat rakott a hátsó fogaim közé,ez egy napig kell,hogy rajta legyen,max pár napig.Utána ráhúz ilyen orvosi fém tokot a hátsó fogaidra,ezek tartják majd az ívet.Lecsiszolja a fogaid,és felragasztja a breketeket(fogalmam sincs hogy kell írni ezt a szót,de így kell kimondani :D). Utána havonta egyszer el kell menned időpontra ,amikor meghuzigálja.A huzigálás után egy hétig szilárd kajával szenvedés árán próbálkozz csak,mert baromira fog fájni,de kibírható.Lehet ,hogy majd kilóg egy két kis drótvég,. Azt ajánlom,ezt inkább szokd meg,de ha nagyon fáj,kérhetsz viaszt rá,ez általában ezer forint per kis doboz szokott lenni.

Ha minden fogad szépen áll,akkor leveszi az állandó fogszabályzót,és kapsz pár évig éjszakait.


Persze ha nem sokat kell húzni a fogadon,eleve éjszakait kapsz majd.


Saját tapasztalat alapján ennyit a fogszabályzásról:D

Ha állandót kapsz akkor sztks alapon is drága lesz,nekem pl 30volt felülre,30 alulra,plusz mivel már elmúltam 18 még 6500/huzigálás.

2013. márc. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Vagy állandó vagy pedig éjszakai fogszabályzót kaphatsz, ezt a fogorvos mondja meg. Kb 3-4 hetente kell menni hozzá, és mindig húz rajta egy keveset. Attól függ mennyire kuszák a fogak, de körülbelül 1-2 év alatt rendbe szedi az állandó. Az éjszakai kicsit hosszabb idő, mivel csak éjszaka van rajtad, viszont ha fogszabályzó-fóbiás vagy az a jobb megoldás. Ezt a fogorvos dönti el. 18 év alatt olcsóbb az éjszakai kb 9-10 ezer, az állandó meg 25-30 körül van ha jól tudom. 18 felett drágább, és szerintem húzásonként is fizetni kell, de ebben nem vagyok biztos. Az árakról kérdezd a fogorvosodat. Remélem kielégítő volt a válasz.
2013. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm..! igen így már értek mindent:) én elmúltam 18 éves..19 vagyok! remélem nem lesz olyan hatalmas összeg:S de ! például ha nekem csak a felsőre kel.. akkor is 1-2 év?:O ilyen korban már ciki azért:S én csak ettől félek..hogy mennyi ideig kellene hordani:S mástól nem..
2013. márc. 2. 17:41
 4/5 Valletta válasza:
Nem ciki felnőtt korban a fogszabályzó, mostanában pl. egyenesen divat.
2013. márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nem nem ciki! nekem több mint három éve van már pl,és 21 leszek.
2013. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!