Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetséges, hogy a kréta...

Lehetséges, hogy a kréta folt, ami kialakult a fogon, az alatt egy üreg alakuljon ki?

Figyelt kérdés
Elmentem egy magán fogászatba fogkő leszedésre. Itt a fogorvos ( vagy dentál higénikus, nem tudom) azt mondta, hogy lát egy kréta foltot a fogamon, ami azt jelenti, hogy szuvas a fog, mert hogy alatta egy üreg alakulhatott már ki, ezért ki kell fúrni és be kell tömni és lehet, hogy több is van. Na, már most felmentem netre, ahol viszont azt írták, hogy a kréta folt valóban a szuvasodás jele, de könnyen kezelhető és VISSZAFORDÍTHATÓ. Elég sokat akarnak el kérni a tömésért, ráadásul még röntgent is akarnak csinálni. Szóval nem értem, hogy most mi van, mert egy olyan fogat, amin valaminek a jele van, de ezenkívül nem fáj és még ki se lyukadt gyakorlatilag, miért kell kifúrni? Az interneten ilyen információt nem találtam, hogy belülről elkezdhet kilyukadni a fog. Kicsit úgy érzem, hogy csak még több pénzt akarnak rólam legombolni vagy nem tudom. Mi a véleményetek?

2013. ápr. 10. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is van elől egy ilyen folt, ami fehérebb volt a fogam árnyalatánál, és egyszer csak fogmosás után láttam hogy a fogkefétől látszott a lyuk, de az is fehér illő lenne tömetni, de nincs kedvem és nem látszik


A te eseted röntgent-el tudnák megmondani pontosan, a dokinak meg biztos tömhetnékje van azért akar szétfúrni téged :D

20/F

2013. ápr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tömni csak akkor szükséges, ha foganyagveszteség is van. A kréta fehér folt csak egy folt, nem üregesedés (azért ilyen, mert az ásványi anyagok, a fluor kioldódott belőle). Rendszeres és gondos fogmosással, esetleg fluorid kezeléssel vissza lehet fordítani.

Nem lehet, hogy arra gondolt a fogorvos, hogy a folt alatt van egy kisebb felszíni szuvasodás? Vagy lehet hogy csak figyelmeztetni akart, hogy később a krétafehér foltból szuvasodás alakulhat ki, ha nem vigyázol.

Amúgy röntgenezni szemmel látható (tehát felszíni) szuvasodás esetén nem szükséges, csak akkor ha a fog kívül épnek tűnik és mégis panaszokat okoz.

2013. ápr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!