Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzassam a fogam? (fogszabál...

Kihúzassam a fogam? (fogszabályozás miatt)

Figyelt kérdés
Három hónapja van ragasztott fogszabályozó készülékem és az előző alkalommal azt mondta az orvos, hogy nagy valószínűséggel ki kell húzni a két felső 4-es fogamat. Azt mondta az orvos, hogy megpróbálta de nem lehet megcsinálni húzás nélkül. Nagyon nem szeretném, hogy kihúzzák őket mert teljesen egészségesek. Nem tudom mi tévő legyek, megkérdezzek-e másik orvost vagy nem tudom. Egyébként most nem is rakott rá ívet, szóval csak simán a breckettek vannak a fogaimon. Nem értem nem fognak így visszaállni az eredetibe? Sztk-ás fogorvoshoz járok és 15 éves vagyok. A kérdés lényege pedig az h megéri e kihúzatni e a fogakat vagy menjek/el mehetek-e másik orvoshoz

2013. ápr. 28. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem húzattam ki, és nem bántam meg, igaz, nem is lett teljesen tökéletes az ív. Egy kicsit még mindig előreállnak, de engem nem zavar, én jobban sajnáltam volna a fogaimat.
2013. ápr. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egészséges fogat én sem áldoznék be. De valószínűleg fog még nőni az állkapcsod.

Bölcsességfogadat megnézték hol van, hogy áll?

2013. ápr. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jah igen, 1. vagyok, azért is engedte a doki, mert nincsenek fölül bölcsességfogaim, és alul is csak a bal oldalon (de alul nem volt annyira gáz a helyzet, fölül kevesebb hely van).
2013. ápr. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen általános dolog,nekem anno a négyesek húzása nélkül el sem kezdték a szabályzást,eleinte égő volt a rés,de pár hónap múlva,mintha sose lett volna ott az a két fog.Most meg a bölcsességfogak is tök jól elférnek,úgyhogy ha a doki szükségesnek tartja,akkor hagyni kell.
2013. ápr. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, bevett dolog, de azért nagyon nagy luxus egészséges fogat kihúzatni az esztétika miatt. Szerintem ha nem kivételesen kusza a fogsor, csak annyiról van szó, hogy nem teljesen tökéletes, kár lenne értük. És tényleg változik még. Nő/változik az állkapocs. Ráadásul, ha nincs kint a bölcsességfog, később tolhatja az egészet és kezdheti elölről. Ha meg kint van, lehet, hogy egy éven belül ki kellene húzni (nagyon könnyen romlanak), és máris lenne helye.

Szóval én azt mondanám, hacsak nem tarthatatlan a jelenlegi helyzet, hogy várj egy kicsit, hogy alakul. (ha orvos is egyetért)

2013. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a válaszokat. Én sem szeretném ha kihúzná, és még a bölcsesség fogaim se jöttek ki pedig meg van mind a négy látszik a röntgenen. Egyébként nem a legegyszerűbb tárgyalni az orvossal meg hát ugye az hogy már fenn van a fogszabi és akkor mi van ha nem húzza ki akkor nem csinál vele semmit? vagy nem tudom. Ha van valakinek valamilyen ötlete, hogy mit mondjak az orvosnak akkor azt is szívesen veszem :)
2013. ápr. 29. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:
sztem sok baj okozója a bölcsességfog, mert előre tolja a fogakat... ha már most látszik, hogy elveszi a többi fogtól a helyet, akkor torlódás, előre állás lesz a vége... kérdezzetek meg más orvost is, de teljesen bevett a foghúzás.
2013. ápr. 30. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Arról nem volt szó, hogy esetleg bölcsességfogat vennék ki?

Szerintem nem kell mást mondanod az orvosnak, csak annyit, hogy ódzkodsz attól, hogy kihúzzanak két egészséges fogadat és próbáljatok már kitalálni valami más megoldást. (azt úgyis ő fogja látni, mi a második legjobb döntés)

2013. ápr. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!