Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés érzéstelenítő nélkül?...

Fogtömés érzéstelenítő nélkül? Nagyon fáj?

Figyelt kérdés

Az érzéstelenítéstől félek a legjobban :(

Mára van időpontom 13:30-ra és nagyon félek.



2013. jún. 10. 11:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha kicsi a szuvasodás és nem ér el a fogbélig, akkor az nem vészes, de ezt előre nem lehet megmondani. Ha pedig a bélig ki kell fúrni, az tud azért fájni. A szuri inkább kellemetlen, mint fájdalmas, én inkább azt választanám.
2013. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hát a fúrás nekem nagyon fájt főleg hogy ugyebár nem látják hol van az ideg. Én inkább kibirom az injekciót mint a nélkül tömjék a fogam.
2013. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

attól függ, mekkora a lyuk

nekem még soha nem adtak érzéstelenítőt, mert amint felfedeztem a lyukat, már mentem is a dokihoz

volt, hogy olyan pici volt a lyuk, hogy azt mondta ,több kárt okozna a betöméssel, mint ami most a fogon van

2013. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Csutak_Balazs ***** válasza:
Nekem soha nem érzéstelenítettek töméskor. A Szuvasodás mértékétől és a dokitól függ, hogy mennyire fájhat a fúrás( kibírható, de kellemetlen). Ilyen esetben létezik spray. A szuri is inkább kellemetlen, de utána sokáig zsibbadt a nyelved(csak húzáskor próbáltam )
2013. jún. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a dokival, hogy csak akkor adjon, ha közben jelzel, hogy fáj (általában a bal kéz felemelésével szoktak).


Én sem kértem még soha töméshez.

2013. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A múltkor voltam fogászaton töméscserén(nagyon nagy lyuk volt) és az érzéstelenítőtől én is féltem először, de mielőtt szúrt volna azelőtt érzéstelenítő sprayt fújt oda, így semmit se éreztem a tűből...

Egyébként már tömték egyszer érzéstelenítő nélkül a fogamat, de akkor nem is tudtam a lyukról, csak a röntgen felvételeken látszott.

Ha alapvetően fáj a fogad, akkor szerintem kell érzéstelenítő :S Esetleg mondhatod, hogy nagyon félsz az érzéstelenítéstől/tűtől.

2013. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én 3 éve csináltattam meg a fogaimat, az első baromira fájt, pedig kaptam érzéstelenítőt, a másiknál már extra adagot kaptam direkt, de úgy is fájt egy kicsit..
2013. jún. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Csak egy nagyon pici lyuk található az egyik fogamon. Az iskolában vannak kötelező vizsgálatok..És meg nézték a fogam akkor mondták,hogy lyukas az egyik.Elsőnek fel sem tűnt. Aztán meg néztem jobban és valóban egy pici lyukat látok rajta.De egyáltalán nem fáj.De gondoltam még mindig jobb vele most szakemberhez fordulni mint később.

És még mindig abban bízok meg úszom a tömést. Egyébként 16/L Tudom,hogy ez nem normális,hogy ennyire félek a fogorvostól...De mindig jók voltak a fogaim.Sosem kellett vele semmit csinálni.

2013. jún. 10. 12:01
 9/17 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ennyi pici, lehet hogy nem is szuvasodás, hanem csak a barázda van elszíneződve.

Ilyenkor kiterjesztett barázdazárást lehet kérni, a barnaság eltűnik, de a foganyagból alig vesznek el.

2013. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Kb. 2 hónapja voltam fogdokinál, és míg a doki a jobb oldalamon állt, az asszisztens a bal oldalon. Valamit mondott nekem az asszisztens ezért rá figyeltem, rá néztem és csak annyit vettem észre egy pillanat múlva, hogy valami szúrás de annyira jelentéktelen volt, hogy oda sem néztem mi történhetett, és utána közölte a doki h menjek ki és várjam meg míg hat a szuri... Nagyon ügyesen beadta, és ezt úgy mondom, hogy ki nem állhatom őket, egyenesen sarlatánnak tartom az összeset, kislány koromban is ki kellett támasztani a számat mert többször megharaptam a doktornőt..:)
2013. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!