Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó feltevése után...

Fogszabályzó feltevése után meddig tart a fájdalom?

Figyelt kérdés

Tegnap feltették a felső fogsoromra az állandó fém fogszabit, és akkor nem is fájt (ez volt délután 2 óra körül). Aztán este elkezdett fájni, egyre jobban az össze fogam, szerintem azok, akiknek van már fogszabályzójuk, tudják, hogy milyen fájdalomról beszélek. Mikor harapok, iszonyatosan fáj mindegyik felső fogam, kivéve egyet: az elülsőt, szerintem ahhoz igazodik a többi.

Szörnyű éjszakám volt, már alapból nem tudtam fél egyik elaludni, aztán hajnali négykor megébredtem a fájdalomtól és kénytelen voltam bevenni egy algocalmint, ami elaltatott. Ma reggel viszont ismét fáj, és nem tudok semmit sem enni, annyira. Kinek mikor múlt el ez a fájdalom és hogyan?



2013. júl. 27. 09:18
 1/7 A kérdező kommentje:

bocsi, *összes és *egyig

reggel van még, elnézést.

2013. júl. 27. 09:21
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem legelőször 1 hétig fájt, 3 napig elviselhetetlenül...másodszorra már csak aznap, amikor kezeltek. Vettem be Cataflamot, az semmit sem használt, majd ibuprofén tartalmú gyógyszert, de az sem igazán... Ezen túl kell esni... És nem szabad abbahagyni a rágást...még akkor sem, ha fáj, mert annál nehezebben szoksz hozzá. (persze először én is krumplipürén meg joghurton éltem, de szoktatni kell magad a rágáshoz)
2013. júl. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem. :/ ment a zöld mancs ;)
2013. júl. 27. 10:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem először a felsőre tették fel és nekem is eléggé fájt.Már nem emlékeszem ,lehet hogy vettem be fájdalom csillapítót, de az csak egy ideig segít. Enni nagyon jó volt hideg dolgokat, így nyáron ,még egyszerűbb.(pl.fagyi,joghurt..)kb 1,-1,5 hétig fájt, aztán kezdtem hozzászokni. Pár hónapra rá jött az alsó:))Szerencsére a héten leveszik mindkettőt.Sok sikert neked, kitartást!!
2013. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hétig fájt, de nekem fogakat is húztak. Én 3-4 napig flectoron éltem és harapni egyáltalán nem tudtam, még van, hogy most sem. :D Nekem a számat is elkezdte kikezdeni így tömködtem rá a viaszt, de 2 nap után azt meguntam, utána már nem is kezdte ki.
2013. júl. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld mancs. :) most vagyok a 4. napban, még mindig elviselhetetlenül fáj, ha harapok, de ma már legalább volt egy nyugodt éjszakám (eddig folyton szedtem a fájdalomcsillapítót). remélem hamar hozzászokok.

sok sikert mindannyiótoknak a továbbiakban ;)

2013. júl. 29. 11:04
 7/7 Ayanechan96 válasza:
Hm...hát nekem augusztus 6-óta van fent a felső rögzített fém fogszabi. Nekem első nap csak feszített, és éjszaka én azért nem tudtam aludni, mert nem tudtam hogy tegyem a szám. Aztán reggelre már fájt is, és kb. olyan 4 nap után múlt el teljesen. De ez egyénfüggő. :) Na majd nekem szeptember 4. lesz érdekes, mert akkor húznak rajta először. XD Meg majd valamikor alsót is kapok.
2013. aug. 27. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!