Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miből készül a fehér esztétika...

Miből készül a fehér esztétikai fogtömés?

Figyelt kérdés
2008. jún. 27. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Fogcement,zománc stb.
2008. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kerámia, porcelán.
2008. jún. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.A legyakrabban kompozít anyagokból készülnek.Ez egy olyan anyag, ami, fényre kötödik, általában ebből készítik az esztétikai töméseket, és Magyarországon ez a legelterjedttebb.Hátránya az, hogy az évek során, zsugorodik, agy ajánlatos cserélni, 5-10 évente.A másik fajta az inlay nem "valódi" tömés, ugyanis a fogban kialakított üregről készített lenyomat alapján fogtechnikai laboratóriumban készül. Az üregbe ragasztással rögzitik.

Formája, a szomszédos fogak, illetve a lágyrészekkel történő érintkezésével a többi töméshez képest a legjobban adja vissza a fog eredeti formáját.Kihordási ideje messze meghaladja a hagyományos tömésekét! Anyagát tekintve lehet: arany, kerámia, fém-kerámia, arany-kerámia vagy kompozit inlay.Ez azonban lényegesen drágább.

2008. jún. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előttem szólónak igaza van,bár a tömés sztem max 5évet bír ki ill.illő kicseréltetni kkor már.Az inlakből a kompozitot tudnámjavasolni az kb annyit bír mint egy tömés.A kerámiát felejtsd el az nagyon rideg kb 1-2 évet bír ki és törik-saját tapasztalat.A fém inlay-nekem arany van az nagyon jó de csak gyökérkezelt fogba,mert iszonyat vezeti a hőt és az élő fogat megviseli.Sztem ez a legjobb megoldás.Esetleg lehet arany-kerámia inlayt is berakatni ez kevésbé vezeti a hőt de nem is olyan tartós sztem.Egy fogtechikus..
2008. júl. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
gradia!!!!!!!! Emberek,ez az igazi
2008. szept. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!