Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogkrémet hogy tudják úgy...

A fogkrémet hogy tudják úgy beletölteni a tubusba, hogy csíkos lesz?

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó kérdés! Már én is gondolkodtam rajta. :)


Nekem az az elméletem, hogy a tubust ráhúzzák egy fém rúdra, és ahogy töltik bele, fokozatosan lehúzzák róla. Persze ez gondolom a gyártószalagon egy másodperc sincs.

De szerintem ha a tetején keresztül töltenék bele, akkor összekeveredne. Úgyhogy én ezzel a befecskendezőtűs elmélettel álltam elő.

2013. szept. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. szept. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg külön vannak benne a színek, és kinyomáskor csikózódik. Máshogy nem tudom elképzelni.
2013. szept. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rejtély megoldva. Úgy készül ahogy gondoltam. :)
2013. szept. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát de csíkosan töltik bele...hogy lehet csíkosan beletölteni?
2013. szept. 24. 12:38
 6/8 A kérdező kommentje:
A csíkok szempontjából lényeges tulajdonság a rétegek különböző viszkozitása. A viszkozitás a belső súrlódás, amely akkor érvényesül, ha egy anyag részecskéi, részei elmozdulnak egymáshoz képest. Nagy viszkozitású például a szurok vagy az üveg (idegtépően lassan folynak), elég viszkózus a méz is, és kevéssé az a víz vagy a folyékony nitrogén. Mivel a csíkok viszkozitása különböző és az együttes haladásuk (áramlás) a tubusban lassú, ezért a rétegek nem keverednek. Ez a lamináris áramlás, amely bizonyos sebességhatár felett megszűnik és turbulenssé válik, azaz a csíkok összekeverednének. Ehhez sokkal gyorsabban kellene nyomni a fogkrém tubusát.
2013. szept. 24. 12:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Nahát ha ilyen okos vagy hogy hogy nem tudod a választ a saját kérdésedre?
2013. szept. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kutattam kicsit mert érdekelt
2013. szept. 25. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!