Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mind a negy bolcsessegfogam...

Mind a negy bolcsessegfogam ki kell huzni. Mennyire faj a kihuzas, es utana?

Figyelt kérdés

2013. okt. 9. 20:38
 1/3 anonim válasza:
Nekem műtéti úton távolították el mind2 alsó bölcsességfogamat. Nem volt vészes. Csak az injekciót éreztem, utána a műtéti feltárásból már semmit. A lábadozás alatt sem fájt annyira, mint számítottam. 4 óránkénti fájdalomcsillapító adagolással teljes életet lehet élni az első 3-4 napban. Utána már gyógyszerre se volt szükségem, teljesen elmúlt a fájdalom. A kajálással van gond ilyenkor. Én csak pépeset ettem az első 3-4 napban. Le is adtam pár kilót. :D Tudom, hogy nem teljesen ugyanaz a szituáció, de remélem segített amit írtam. :)
2013. okt. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze hogy segitett koszonom:)
2013. okt. 10. 14:47
 3/3 anonim válasza:
Szeptember végén húzták ki a jobb felső bölcsességfogamat. A húzás egyáltalán nem fájt, előtte kaptam injekciót, egyet oldalra, egyet szájpadlásba. Ez utóbbi feszített egy kicsit, de teljesen kibírható folyamat ez is :) Aztán egy két fordítás, pár recsegés, és már kint is volt. Igazából nem fájt, csak már szuvasodott oldalt, és a kihúzás mellett döntöttem. Viszont, évekkel ezelőtt húzták ki a bal felsőt, akkor semmi olyan dologra nem emlékszem, ami most ezzel volt: nevezetesen (persze internetről tudtam meg), vérdugó keletkezett, és megijedtem, hogy most az mi... Ha ilyet tapasztalsz, ne ijedj meg, annak ott a helye, kicsit kellemetlen érzés először az alvadt vér a szádban, de aztán "meg lehet szokni". Most készülök a bal alsó kihúzására, de ezzel most már szenvedek, pár hete bedurrant az ínyem, és elkezdett mozogni is, ezen nem is látok se szuvasodást, se lukat, de mégis mennem kell, mert nem fogok fájdalomcsillapítókon élni... Csak remélem, hogy kihúzza, és nem kezdi el először a gyulladást csökkenteni, mert időm sincs lejárogatni vidékre, a Szentkirályiba meg nem megyek :D Ha esetleg már túl vagy rajta, oszd meg velünk milyen volt :) Ha nem, akkor kitartást! Nem lesz semmi baj :)
2013. okt. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!