Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért néz ki úgy a fogkefém...

Miért néz ki úgy a fogkefém már néhány fogmosás után, mintha kb. évek óta használnám? Rosszul mosom a fogam?

Figyelt kérdés
Teljesen szétállnak a szálak; agyonhasználtnak és undorítónak néz ki tényleg már 1 hét után is a fogkefém, és gyakran cserélem is. Túlságosan rányomom és ettől "nyílnak szét" a szálak? De ha meg nem nyomom rá annyira, akkor úgy érzem, hogy nem tisztít eléggé... Hogy kell tulajdonképpen helyesen fogat mosni?

2013. okt. 16. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a fogmosás erőssége, hanem sűrűsége és alapossága a fontos :) Ha mindig nagyon rányomod a fogaidra és ínyedre, a legkevesebb kár a fogkefédben keletkezik, sokat árthatsz viszont vele az ínyednek.


Három havonta érdemes fogkefét cserélni, ha ettől sokkal gyakrabban kell, akkor érdemes kevésbé erősen rányomni.


Milyen típusú fogkefét használsz amúgy? Puhát(soft) közepesen keményet(medium) vagy keményet (hard)?

Mert a puha fogkefék sörtéi is hamarabb tönkremennek.


Én mindig úgy kezdem, hogy előbb átfutok a fogaimon, majd hátulról félkörívben haladva végigmegyek először felül, majd alul az egész fogsoron, utána jön a szájpadlás átdörzsölése, majd a nyelved alatti rész átdörzsölése, végül a nyelv (nagyon sok baci lehet a nyelven, meg lepedék..stb.). Ezután öblítés. Ha romlandóak a fogaid, vagy ínyproblémáid vannak, érdemes szájvizet is használni, ha pedig szűk rések vannak a fogaid között, fogselymet is.

2013. okt. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindig ugyanolyan fajta medium Colgate fogkefét használok. Ha 3 havonta cserélném, akkor konkrétan már lapos lenne, úgy szétmenne, vagy nem is tudom, hogy nézne ki. :D 3 hetente cserélem max.

Köszi nagyon a választ egyébként. :) megpróbálom majd így mosni a fogam, és kevésbé rányomni.

2013. okt. 16. 20:59
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagy a valószínűsége annak, hogy túl erősen nyomtad eddig a fogaidhoz a fogkefe sörtéit. Lehetséges, hogy nem medium fogkefét lenne optimális használnod. Részemről a hard fogkefék híve vagyok, évek óta olyat használok és nagyon jók a fogaim.

Nagyon fontos az, hogy feltétlenül változtass a nyomás erősségén, csökkentsd azt - szerintem. (Főleg akkor, ha kipróbálod a hard sörtéjű fogkefét.)

Talán azért érezted annak szükségét, hogy erősebben nyomd a fogkefédet, mert a medium sörtéket gyengének érezted és így próbáltad kompenzálni. A helyedben kipróbálnám a hard sörtéjűt (mondjuk az Aquafreshtől azt, amelyiknek vízszintes a sörtefelülete). De ha kipróbálod, ne nyomd annyira, ahogyan eddig, viszont a fogmosásra szánt időt lehet nyújtani, az minimum 5 perc legyen. Alaposan kell fogat mosni, az oké, de ez nem azt jelenti, hogy erővel, hanem aprólékosan, minden fogfelszínt, fog közötti területet átkefélve. Nagyon fontos a helyes tartása a fogkefének és az, hogy ne vízszintesen húzzuk a fogainkon a kefét, azzal csak az időt pazarolnánk, az nem fogmosás.

Kb. így jó fogat mosni: http://www.youtube.com/watch?v=fe4qy8BKCLw

Itt pedig néhány irányelv azzal kapcsolatban, hogy mikor ne mossunk fogat:

[link]

Nyelvtisztítót is érdemes használni. Fogkefét is lehet használni nyelvtisztításhoz, én használom azt is, ezen kívül nyelvtisztító eszközt - ezt a dm-ben vettem, nagyon praktikus a kialakítása. (Korábban kiskanalat használtam nyelvtisztításhoz, de ez a dm-es nyelvtisztító jobban bevált.)

A fogkefét ajánlott időközönként fertőtleníteni is.

Ez is érdekelhet:

[link]

[link]

Magam részéről nem javaslom a fogkrémek használatát, hanem inkább a Dentomin natúr fogport, vagy egyszerűen csak a fogkefét.

2013. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!